Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

15 grudnia 2006

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1. Drugiego grudnia widząca Mirjana otrzymała comiesięczne objawienie i na zakończenie objawienia podzieliła się z nami tym orędziem:

?Drogie dzieci, w tym radosnym czasie oczekiwania na mojego Syna pragnę, żeby wszystkie dni waszego ziemskiego życia były radosnym oczekiwaniem na mojego Syna. Wzywam was do świętości. Wzywam was, żebyście były moimi apostołami świętości, żeby przez was Dobra Nowina oświeciła tych wszystkich, których spotkacie. Módlcie się i pośćcie, a ja będę z wami. Dziękuję!? W końcu Matka Boża podkreśliła na nowo doniosłość błogosławieństwa kapłańskiego, ponieważ ?jest to błogosławieństwo mojego Syna?, powiedziała.

 

2. Czekam na Dzieciątko Jezus!

Jakie cudowne zaproszenie Matki Bożej wprowadza nas w ten Adwent! Niech ?wszystkie dni naszego życia będą radosnym oczekiwaniem na Jej Syna Jezusa!? Wyobrażamy sobie tę cząstkę Jej własnego oczekiwania, gdy w Nazarecie, czując, jak On wzrasta w Jej łonie, przeżywała każdy szczegół życia codziennego z Nim, przez Niego i w Nim, niecierpliwie chcąc zobaczyć Jego twarz i przycisnąć Go do serca. I jaki to tajemniczy dialog miłości był snuty między tymi dwiema istotami połączonymi razem przez wysublimowaną interwencję Ducha Świętego! Jeszcze raz Przeczysta chce wewnętrzne skarby swego serca uczynić naszym skarbami, chce nam je ofiarować, mając nadzieję, że w ten sposób da nam część swego ogromnego szczęścia!

Gdy w tych dniach rozważam oczekiwanie na Dzieciątko Jezus, przychodzi mi na myśl pewne opowiadanie Marii Winowskiej. Spotkałam ją w Paryżu, gdzie chętnie opowiadała o odkryciach swego apostolskiego życia. Przyjaciółka Kardynała Wojtyły, przed jego wstąpieniem na tron Piotrowy dzieliła się z nim swą jasnością spojrzenia na odrażającą rzeczywistość ówczesnego komunizmu. Przez swoje często tajne kontakty z inteligencją słowiańską, gromadziła skarby informacji na temat kluczowych postaci ludu Bożego. Napisała wspaniałe biografie na temat świętych dusz, które w późniejszych latach zostały kanonizowane przez Jana Pawła II. Przedstawiam ją w ten sposób, ponieważ historia, która zaraz nastąpi i którą mamy od niej mogłaby zadziwić (patrz PS). Znając przywiązanie do prawdy p. Winowskiej, cytuję ją w nadziei, że pomogę wam przeżyć Boże Narodzenie!

Scena rozgrywa się na Węgrzech, w czasach straszliwych prześladowań wiary przez komunistów. W szkole gminnej nauczycielka jest walczącą ateistką, która nie opuści żadnej okazji, żeby nie siać zamętu w umysłach dzieci, które wszystkie lub prawie wszystkie pochodzą z rodzin praktykujących. Jedno z tych dzieci, 10-letnia Angela, zwraca na siebie uwagę wielką wiarą i staje się celem nauczycielki. Pewnego dnia ta kobieta wymyśla nowy sposób, żeby spróbować wyrwać całą wiarę z serc tych niewinnych dzieci. Pyta Angelę:

- Co robisz, gdy wołają cię rodzice?

- Przychodzę, odpowiada dziecko.

- A gdy wzywają kominiarza, to co się dzieje?

- On przychodzi!

- Bardzo dobrze, moje dziecko, on przychodzi, ponieważ istnieje! Ty przychodzisz, ponieważ istniejesz. Ale wyobraźmy sobie, że twoi rodzice wołają twoją babcię, która umarła, czy ona przyjdzie?

- Nie, nie sądzę.

- Brawo! A gdy wołają Czerwonego Kapturka lub Sinobrodego, to co się stanie?

- Nikt nie przyjdzie, bo to są bajki.

- Doskonale! Widzicie więc, moje dzieci, że żywi, ci, którzy istnieją, odpowiadają na wezwanie, a ci, którzy nie odpowiadają, nie żyją lub przestali istnieć. To jasne, prawda?

- Tak - odpowiada cała klasa nieśmiałym głosem.

- Ty, Angelo, sądzisz, że Dzieciątko Jezus słyszy, gdy Je wzywasz?

Mała odpowiada z nagłym zapałem, w końcu odgadując pułapkę:

- Tak, myślę, że mnie słyszy!

- Bardzo dobrze, zróbmy więc małe doświadczenie. Jeśli Dzieciątko Jezus istnieje, usłyszy wasze wołanie. Krzyczcie więc wszystkie razem, głośno: ?Przyjdź, Dzieciątko Jezus!?

Po długiej ciszy, podczas której nauczycielka smakuje rozterkę dzieci, Angela rzuca się na środek klasy i krzyczy:

- No więc, wszyscy Je zawołamy. Wszyscy razem: ?Przyjdź, Dzieciątko Jezus!?

Wszyscy uczniowie wstają i krzyczą, pełni nadziei:

- Przyjdź, Dzieciątko Jezus!

Pomijam szczegóły, żeby przejść do faktów: wszystkie dzieci patrzą na Angelę, gdy nagle drzwi otwierają się bezszelestnie. ?Nagle całe światło dzienne zbiegło się ku drzwiom. To światło wzrastało, potem stało się kulą ognia. Najpierw dzieci bały się, ale kula lekko się rozchyliła i w tej kuli ukazało się zachwycające dziecko, jakiego jeszcze nigdy nie widziały. Dziecko uśmiechało się do nich nie wypowiadając ani jednego słowa. Jego obecność była pełna niezwykłej łagodności. Ubrane na biało podobne było do małego słońca. To Ono wytwarzało światło. Nic nie mówiło i nie robiło nic, tylko się uśmiechało; potem zniknęło w kuli światła, które według świadectwa dzieci stopniowo się roztapiało. Drzwi same łagodnie się otworzyły. Pełne radości dzieci nie mogły wypowiedzieć ani słowa. Ale ciszę rozdarł przenikliwy krzyk. Hagarda, nauczycielka, wykrzykiwała: ?Przyszło! Przyszło!? Potem uciekła, trzaskając drzwiami. Angela powiedziała po prostu: ?Widzicie, Ono istnieje!? Następnie kapelan przepytywał każde dziecko, a później pod przysięgą stwierdził, że dzieci nie przeczyły sobie. Zresztą one uważały to za coś prawie normalnego, a jedno z nich stwierdziło: ?Jeśli byliśmy w potrzebie, przecież trzeba było, żeby Dzieciątko Jezus przyszło wybawić nas z kłopotu!? Nauczycielka przestała wykonywać swój zawód z powodu zdrowia psychicznego. Bez przerwy powtarzała: ?Przyszło! Przyszło!?

 

3. Dziecię nam się narodziło

Z pewnością podczas krwawych prześladowań wymierzonych przeciwko wierze Bóg daje bardzo szczególną pomoc. Ale warto zapamiętać, że my także możemy wezwać Dzieciątko Jezus, ponieważ to do nas Ono przychodzi! Widząc wcześniej przyjście Mesjasza prorok Izajasz pisał: ?Dziecię nam się narodziło, Syn jest nam dany?. Ale co to jest ?nam?? Józefowi i Maryi? Pasterzom? Narodowi izraelskiemu? Jest nim naprawdę każdy z nas. A czy jeśli Bóg daje, to po to, żeby zabrać? Czy Bóg to czyni udając, że daje? A więc jeśli On nam daje to Dzieciątko przez ręce Maryi, to my mamy to Dzieciątko, Ono jest nasze! Tu w Medjugorju Matka Boża mówi do nas: ?Żeby Jezus mógł narodzić się w waszych sercach, drogie dzieci!? Gdy noworodek przybywa z kliniki ze swą matką, zmienia się cała atmosfera domu, dziecko staje się centrum wszystkiego. Na początku trzeciego tysiąclecia Gospa daje nam to hasło, piękne natchnienie dla naszego wieku, który zabija dzieci: ?Umieśćcie nowonarodzonego Jezuska na pierwszym miejscu waszego życia, a On poprowadzi was drogą zbawienia?.

Ten dar jest wielki, jest rzeczywisty, jest on obietnicą Ojca! Szczęśliwi są ci, którzy go wezmą! Przypominam sobie kobietę, która przybyła z pielgrzymką do Medjugorja. Zrujnowana faktem, że nigdy nie mogła mieć dziecka, ?co zmarnowało całe jej życie?, przybyła szukać pokoju. Znalazłam ją we łzach i pytam ją, dlaczego te łzy? ?To są łzy radości, siostro, ponieważ dziś otrzymałam dziecko! I uwierz mi, zamierzam nim się dobrze zajmować!? Przyjęła dar, jaki Matka Boża jej sprawiła, wzięła do swojego serca Dzieciątko Jezus, zrozumiała orędzie!

Statystyki są takie: Na Boże Narodzenie wydaje się miliardy na rzeczy materialne, a tej nocy wskaźnik samobójstw jest najwyższy w roku. To jest czas, gdy samotność serca jest nie do wytrzymania. Ale z naszą Matką, ta samotność jest zostaje pokonana, ponieważ tak na prawdę ?Dziecię nam się narodziło, Syn jest nam dany!?

Każdy będzie mógł odprawić wybraną przez siebie nowennę do Dzieciątka Jezus. Każdego dnia można ofiarować dziesiątek różańca, z prostą modlitwą od serca, w której wzywamy Dzieciątko, tak jak najczulszymi słowami wzywamy dziecko całkiem małe, delikatne, bezbronne, ale urocze. Poświęćmy także 5 minut Jemu samemu. Poprośmy Je, żeby przyszło do źle przygotowanej stajenki naszego wnętrza, żeby położyło się spać na niewygodnej słomie naszego biednego serca, w zimnie naszego braku miłości? Poprośmy Je, żebyśmy przez wszystkie dni naszego życia mieli przed oczami tylko szczere pragnienie kochania Go bardziej i życia z Nim! Dajmy Mu wszystkie nasze biedy i grzechy nasze i naszych bliskich, a wewnętrznie otrzymamy Boży pokój! (patrz PS.7.)

 

Droga Gospo, Matka Baranka i Pasterza, przyjdź złożyć w nasze ramiona najpiękniejsze z ludzkich dzieci!

S. Emmanuel +

 

Notatka do skopiowania i rozpowszechnienia: Wyjątkowe rekolekcje w Medjugorju!

?Uzdrowić, aby zrealizować Boży plan dla nas?

Od niedzieli 11 lutego 2007 do 18 lutego ojciec Clément Machado będzie głosił rekolekcje w Medjugorju z udziałem siostry Emmanuel. Otwarte dla wszystkich (i skierowane do młodych). Rekolekcje będą miały za cel pozwolić Bogu, aby nas głęboko nawiedził i odbudował w nas to, co zostało uszkodzone przez nasze cierpienia, naszą historię, nasze grzechy i grzechy naszych rodziców, żebyśmy mogli wybrać lub wybrać ponownie drogę świętości z Maryją, i zaczęli na nowo kochać.

Samolotem Airbus Rossy CDG 1:

Odlot 11 lutego 07 o 11:35, lot rejsowy Croatia Airlines. Powrót 18 lutego 07 o 10:35.

Rekolekcje obejmują:

* Podróż samolotem, potem autobusem Split ? Medjugorje - Split

* Pełne zakwaterowanie 5 minut od Kościoła

* Ubezpieczenie Europe Assistance pokrywające ewentualny wypadek

* Nauki Ojca Clément Machado (po francusku)

 

CENA: 590 ?   (100 ? na rezerwację, potem 490 ? przelać przed 15 stycznia 2007).

Można przyjechać do Medjugorja własnymi środkami. Wtedy cena będzie 330 ?.

Czeki należy wystawić na:

Marie Mère de la Paix,   15 rue St Laurent,  F 91490 Milly la Forêt.

Tel: 06 14 43 11 47  -  Fax : 01 64 98 76 37 -  email:  mmpfrance@yahoo.fr

Wszelkie informacje na naszym portalu http://www.enfantsdemedjugorje.com/

Nasze rekolekcje będą się odbywały w ciszy, żeby móc lepiej spotkać Boga. Każdy biorący udział w rekolekcjach uszanuje tę ciszę: atmosfera pokoju i wzajemnego poszanowania jest niezbędna do otrzymania łask, jakie Bóg zachował dla każdego.

Jak inni księża przybyli z Indii, ojciec Clément jest obdarowany rzadkimi charyzmatami, przede wszystkim w dziedzinie spowiedzi/uzdrowienia. Jest wszędzie zapraszany i cudem dodał te rekolekcje do swego przeładowanego kalendarza. Przyjedźcie tam! Zmieńcie horyzonty swego życia i jedźcie w nową drogę razem z Bogiem!

 

PS. 1. Patrz Les voleurs de Dieu (Boży złodzieje) Marii Winowskiej, Editions St Paul, Paris (wyczerpane). Jej inne książki z Ed. St Paul, jeszcze nie wyczerpane: «Frère Albert», (?Brat Albert?), «Maximilien Kolbe » (?Maksymilian Kolbe?) «L'Icône du Christ Miséricordieux, vie de S?ur Faustine » (?Obraz Chrystusa Miłosiernego, życie s. Faustyny?).

 

PS. 2. Misje w Indii! S. Emmanuel i 2 asystentów (Chrissey i Kern) wyjadą w styczniu przyszłego roku do Indii na 10-dniowe misje. Tę misję powierzamy szczególnie wam, przyjaciołom Gospy, ponieważ będzie wielu słuchaczy. Ruch ?Młodzież Jezusa? będzie rozprowadzać szeroko po kraju nagrania z pogadanek. Hindusi są bardzo uduchowieni i chętni poznać słowa przychodzące z Nieba i dlatego żyją w łasce Bożej. Dlatego ta misja może przynieść wiele owoców. Wasze modlitwy są mile widziane!

 

PS 3 ? Zbliża się Boże Narodzenie! Przeczytajcie i podarujcie innym ?L?Enfant caché de Medjugorje? (?Ukryte dziecko Medjugorja?) s. Emmanuel, bestseller lata z Editions des Béatitudes. Możecie tę książkę zamówić w waszej księgarni lub listownie u: Logos Diffusion, Préville, F 21600 Ouges, France. Tel/fax : 03 80 36 91 15. Cena : 17,50 ? + 4,50 porto.

E-mail: commande@logos-beatitudes.com  Strona: www.logos-beatitudes.com

82 rozdziały, 408 stron. Zeszyt kolorowych zdjęć ? 8 stron. Ta książka jest dalszym ciągiem ?Medjugorje, lata 90-te? (której podtytuł ?Triumf serca? stał się tytułem).

Prowadzone są tłumaczenia na angielski, hiszpański, portugalski, flamandzki, chorwacki, niemiecki, polski, rosyjski i libański. Wersja włoska wyszła 25 czerwca w Shalom Editrice w Ankonie.

Inne książki s. Emmanuel w Editions des Béatitudes :

- "Le Triomphe du c?ur" (?Triumf serca? - nowy tytuł ?Medjugorje, lata 90-te?), Cena 13.50 ?

- "L'étonnant secret des âmes du Purgatoire" (?Zadziwiający sekret dusz w czyśćcu?), ( 3  ? )

- "Délivrances et guérisons par le jeune" (?Uwolnienia i uzdrowienia przez post?), (4  ? )

- "Non Judas, il n'est pas trop tard !" (?Nie, Judaszu, nie jest za późno!?), (3  ? )

 

PS. 4. Zapisy, żeby otrzymywać ten list około 15-ego każdego miesiąca w języku francuskim, skontaktuj się z: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com,

Żeby otrzymywać po angielsku i niemiecku (uwaga na zmianę!): Pray@childrenofmedjugorje.com,

po włosku: info@vocepiu.it,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org.

Witryna http://www.childrenofmedjugorje.com/ oferuje inne tłumaczenia tego listu w kilku językach (ta witryna jest w trakcie przebudowy do 28 lutego, zechciejcie nam wybaczyć tę chwilową przerwę).

 

PS. 5. Nasza gałąź amerykańska zmienia wygląd! Oto kontakt z nowym biurem "Children of Medjugorje" (Dzieci Medjugorja), zechciejcie więc usunąć poprzedni kontakt z cobrien@children ....itd.
Tel:   877-647-6335  (877-MIR-MEDJ)

Adres email:    mailto:pray@childrenofmedjugorje.com

Adres pocztowy:  P.O. Box 18430, Denver, CO  80218-0430, USA.

 

PS. 6. Słuchajcie na swoim komputerze płyt CD z Maria Multimedia. Odwiedźcie witrynę exultet.net!

 

PS. 7. Kilka modlitw do Dzieciątka Jezus?

* ?Dzieciątko Jezus, Królu Miłości, wprowadź mnie do Świętej Rodziny. Pokaż mi Serce Maryi i Serce Józefa. Daj mojej rodzinie pokój i jedność. Naucz mnie miłości i dawania, żebym pomagał wszystkim rodzinom na ziemi przekazywać życie, które nigdy nie przemija. Dzieciątko Jezus, Niewinności Ojca, uczysz mnie, że każda władza na ziemi pochodzi z Wysoka i że wszelkie ojcostwo pochodzi od Ojca miłosierdzia. Naucz wszystkich ojców na ziemi czułości i siły, które dają wzrost. Naucz wszystkie dzieci ufności we władzę rodziców, szacunek i synowską czułość. Dzieciątko Jezus, przedstawiam Ci wszystkie rodziny, aby życie było w nich przyjmowane z wdzięcznością w zachwycie Bożego Narodzenia, z radością i wiarą poranka wielkanocnego, w wybuchu miłości Zesłania Ducha Świętego. Amen!?

(Efraim)

 

* ?Dzieciątko Jezus, Boże Dziecię, przyszłoś do nas, takie małe, takie wrażliwe, takie biedne, takie słabe. Oddaję Ci lęki mojej słabości, mojej wrażliwości, mojej małości, mojej biedy. Składam w Twoje niewinne i czyste Serce wszystko to, czym jestem. Tak, poświęcam się Tobie, Dzieciątko Jezus. Królu Miłości, poświęcam się Twej niewinności, Twej czystości. Tak, Ty jesteś prawdziwą Miłością, prawdziwym Pięknem, jesteś Tym, który niczego nie podejrzewa. Niewinność Twojego spojrzenia nas zbawi! Dzieciątko Jezus, zbaw mnie przez Twoją niewinność!

Tak, Dzieciątko Jezus, z Józefem i Maryją, którzy przyjęli Cię w sposób doskonały, zachęcasz mnie dzisiaj do uświadomienia sobie, że ja także zostałem przyjęty w sposób doskonały. Ty, który od narodzenia stanąłeś wobec niepewności, w ubóstwie żłóbka, Ty, który przeżyłeś także śmierć niewinnych dzieci zmasakrowanych przez Heroda i tylu innych podczas stuleci, poświęcam Ci trudne chwile mojego narodzenia. Z Tobą, Dzieciątko Jezus, wybieram Maryję za moją Matkę, wybieram Józefa za mojego ojca. Z Tobą wybieram życie. Składam Ci dzięki za moje życie. Amen!?

(Jean-Marc Hammel)

 

* Inwokacja:

Dzieciątko Jezus, Królu Miłości, ufam Twej miłosiernej dobroci!

 

Na stronie tej zamieszczono materiały z strony Chorwackiej Ojców Franciszkanów http://medjugorje.hr.nt4.ims.hr/Main.aspx?mv=6&qp=MToxOjE= i  źródło “Enfants de Medjugorje” (“Dzieci Medjugorja”), www.childrenofmedjugorje.com

 

Archiwum wiadomości 

 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm