Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

Nowy adres naszej strony: www.krolowapokoju.pl

Zgodnie z dekretem Papieża Urbana VIII i wytycznymi Soboru Watykańskiego II informujemy, iż nie mamy zamiaru w żaden sposób uprzedzać orzeczenia Kościoła odnośnie nadprzyrodzonej natury wydarzeń i orędzi, o których jest mowa na tych stronach. To orzeczenie należy do kompetentnych autorytetów Kościoła, któremu w pełni się podporządkowujemy. Słowa takie jak „objawienia, cuda, orędzia” itp., mają tu znaczenie zwykłego ludzkiego świadectwa.

Wizjonerka Ivanka Ivanković Elez miała coroczne objawienie 25. czerwca 2015 r. Wedle świadectwa wizjonerów Vicka, Marija i Ivan mają codzienne objawienia, a Mirjana, Ivanka i Jakov mają objawienie raz do roku.

Podczas ostatniego z codziennych objawień Matka Boża powierzyła Ivance ostatnią 10 tajemnicę i powiedziała jej, że do końca życia będzie miała objawienia raz do roku w rocznicę objawień. Tak też było w tym roku.
Objawienie, które miało miejsce w domu rodzinnym Ivanki trwało 4 minut. Podczas objawienia obecna była jedynie najbliższa rodzina. Po objawieniu wizjonerka powiedziała: „Matka Boża dała nam swoje matczyne błogosławieństwo i powiedziała: pokόj, pokόj, pokόj.“

 

Cooczne objawienie Matki Bożej Mirjanie – 18 marca 2015r.
Objawienie zaczęło się o 13:47 i trwało do 13:53.

 


„Drogie dzieci! Z całego serca proszę was, proszę was dzieci oczyśćcie wasze serca z grzechu i wznieście je ku Bogu i życiu wiecznemu. Proszę was bądźcie czujni i otwarci na prawdę. Nie pozwólcie, aby was wszystko [to], co ziemskie oddaliło od poznania prawdziwego zadowolenia w jedności z moim Synem. Prowadzę was drogą prawdziwej mądrości, bo jedynie dzięki  prawdziwej mądrości możecie poznać prawdziwy pokój i prawdziwe dobro.
więcej »

W dniach 19.VII.-03.VIII.2014r. odbyła się XVI Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej  i pomocy Jerzego Ganeckiego. Opiekę duchową sprawował o.Łukasz Kalisz CSsR z Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Bardzie, Sanktuarium Matki Bożej Bardzkiej Strażniczki Wiary Świętej, w Diecezji Świdnickiej. W pielgrzymce udział wzięło 40 pielgrzymów więcej>>

W czasie ostatniego codziennego objawienia 12 września 1998 r. Matka Boża powiedziała Jakovowi Czolo, że odtąd będzie miał objawienia raz w roku 25 grudnia, na Boże Narodzenie. Tak się stało również w tym roku. Matka Boża objawiła się trzymając Dzieciątko Jezus na rękach. Objawienie zaczęło się o 15:07 i trwało 8 min. Jakov powiedział:

Dziatki, Jezus dziś w szczególny sposób pragnie zamieszkać w każdym sercu i dzielić z wami każdą radość i ból. Dlatego, dziatki, w szczególny sposób spójrzcie w wasze serca i zadajcie sobie pytanie, czy pokój i radość z narodzin Jezusa naprawdę opanowała wasze serca. Dziatki, nie żyjcie w ciemności, dążcie do światła i do Bożego zbawienia. Dziatki, zdecydujcie się na Jezusa i podarujcie mu swoje życie i serce, bo tylko tak Najwyższy będzie mógł działać w was i poprzez was.”

15.02.2014r. odbyły się uroczystości związane z 20-rocznicą powstania naszej Wspólnoty Królowej Pokoju. Rozpoczęły się one modlitwą Różańcową o godz.15,30.
Po tej modlitwie została odprawiona dziękczynna Msza się w intencji Wspólnoty, której przewodniczył Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak. W koncelebrze Mszy św. uczestniczyli: ks. Zbigniew Nosal - Proboszcz Parfii pw. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie, ks. Józef Białasik - misjonarz w Boliwii wywodzący się z naszej parafii i Wikariusz z naszej parafii ks. Damian Kołodziej, który wygłosił homilię.
W czasie Mszy św. przedstawiciele Wspólnoty czytali lekcję i modlitwę powszechną, śpiewali psalm oraz nieśli dary ołtarza.
Po Mszy św. wyświetlono w kościele 30 min prezentację, w której została przedstawiona historia powstania Wspólnoty, jej działalność oraz odbytych 15 pielgrzymek do Medjugorje.
Po wykonaniu wspólnej pamiątkowej fotografii w kościele, uczestnicy uroczytości przeszli do Domu Parafialnego na agapę. Agapa upłynęła w miłej atmosferze, podczas której wspominano miniony czas i śpiewano wspólnie pieśni. W spotkaniu uczestniczyli też zaprzyjaźnieni parafianie z Wolsztyna, Babimostu, Gorzowa i Rydzyny, którzy też często uczestniczą w Wieczorze Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju każdego 25-go dnia miesiąca w naszej parafii.
Dziękujemy Matce Bożej za prowadzenie Wspólnoty Królowej Pokoju w naszej parafii i wysłuchiwanie naszych próśb. ... [galeria zdjęć]

 

08.VIII.-23.VIII.2013r. odbyła się XVI Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej  i pomocy Jerzego Ganeckiego.  Opiekę duchową sprawował ks. Mateusz Kubiak z Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu, w Archidiecezji  Poznańskiej. W pielgrzymce udział wzięło 44 pielgrzymów głównie ze Zbąszynka oraz z Wolsztyna,Gorzowa, Świebodzina, Nowego Tomyśla, Lubrzy, Zielonej Góry i innych miejscowości. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Crikvenicy k/Rijeki. [galeria zdjęć z pielgrzymki]

W miesiącu lipcu 2013 r. została otwarta nowa strona internetowa mająca na celu szerzenie Nabożeństwa do Matki Bożej. Na stronie są publikowane dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort z możliwością darmowych pobrań. Poprzez nową stronę można zapisać się na udział w rekolekcjach przygotowawczych do całkowitego oddania się Jezusowi Chrystusowi poprzez ręce Najświętszej Maryi Panny.... więcej na stronie

http://louisgrignion.pl/

30.04.2013 r. Wspólnota Królowej Pokoju zorganizowała autokarowy wyjazd do Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu na spotkanie z ks. Prałatem Jarosławem Cieleckim . Na spotkanie pojechało 30 osób.
Ks. Jarosław Cielecki jest egzorcystą i Dyrektorem Watykańskiego Serwisu Informacyjnego. W 2012 r. nakręcił film dla Ojca św. Benedykta XVI "Liban, Ziemia Świętych", którego fragment był prezentowany na spotkaniu. Ks. Jarosław brał udział w pielgrzymkach Jana Pawła II i Benedykta XVI.
ks. Jarosław opowiadał o doświadczeniach życia kapłańskiego oraz o świętych Libanu, a szczególnie o św. Charbelu, libańskim mnichu
więcej » oraz [Galeria zdjęć]

29 lipca 2011r. na polecenie Parafii Św. Jakuba w Medziugorju powstało Polskie Centrum Informacyjne "MIR" Medjugorje. Prowadzone jest za pośrednictwem strony internetowej www.centrummedjugorje.pl Głównym celem działalności centrów w różnych krajach jest przekazywanie informacji i przesłania z Medziugorja poprzez internet, media i multimedia. Mając na względzie głębsze uczestnictwo polskich pielgrzymów w programach wieczornych parafii Medziugorje od kwietnia 2012 tłumaczenia i transmisja programów wieczornych na język polski odbywają się w sposób ciągły. Codzienne transmisje z programu modlitw w Medziugorje na stronie... www.centrummedjugorje.pl

08.VIII.-23.VIII.2012r. odbyła się XIV Pielgrzymka do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii pod kierunkiem Eugenii Angierskiej (po raz dziesiąty)  i Jerzego Ganeckiego.  W pielgrzymce udział wzięło 55 pielgrzymów: ze Zbąszynka, Buku, Gorzowa, Świebodzina, Nowego Tomyśla, Wolsztyna i innych miejscowości. Opiekę duchową ( po raz piąty) sprawował ks. Piotr Pieprz  z Parafii pw. św. Stanisława Bpa w Buku w Archidiecezji Poznańskiej. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, uczestnicząc m.in. w Uroczystości Wniebowzięcia NMP,  a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Narodowym Parku Paklenica. [galeria zdjęć z pielgrzymki]


Orędzie przekazane Ivanowi w Katedrze Wiedeńskiej 17 listopada 2011 roku.
Ivan Dragicević
W czwartek, 17 listopada 2011 roku, w Katedrze św. Stefana w Wiedniu widzący Ivan Dragicević miał objawienie Matki Bożej. Poprzedzone było ono świadectwami i różańcem. Po objawieniu miał miejsce najważniejszy moment wieczornego spotkania modlitewnego, Msza święta, koncelebrowana, pod przewodnictwem kard. Christopha Schönborna.
Zgodnie z opisem przekazanym przez Ivana, Matka Boża na początku objawienia pozdrowiła wszystkich swoim matczynym błogosławieństwem. Przyszła radosna i szczęśliwa.
więcej »

25.06.2011r. o godz. 17,15, w 30-rocznicę objawień Matki Bożej Królowej Pokoju w Medziugorje, w naszej  parafii odbył się uroczysty Wieczór Modlitw Wspólnoty Królowej Pokoju . Od 15 lat, każdego 25-go miesiąca parafianie spotkali się na wspólnej modlitwie, by świętować i dziękować Królowej Pokoju za 30-lat Jej przychodzenia na ziemię, ażeby ratować ludzkość od nasilających się zagrożeń i jej powrotu do Boga. W tym dniu stworzono wspólny pomost modlitwy między naszą parafią i Medziugorje, gdzie przebywali pielgrzymi z naszej Wspólnoty z okazji tego święta. Wspólnie dziękowano za dar 17 lat istnienia Wspólnoty w parafii, polecano także wspólnie różne intencje i w szczególny sposób   w czasie Eucharystii modlono się o pokój w ludzkich sercach, wspólnocie, parafii, Ojczyźnie i na całym świecie. Jak co roku, w darze dziękczynienia za opiekę Królowej Pokoju nad nami,  ofiarowano u stóp Jej figury - 30 czerwonych róż.

20.VI.-05.VII.2011r. odbyła się XIII Pielgrzymka do Medziugorje z okazji 30-rocznicy objawień Matki Bożej Królowej Pokoju.Pielgrzymkę zorganizowała Wspólnota Królowej Pokoju przy naszej parafii, pod kierunkiem Eugenii Angierskiej i Jerzego Ganeckiego. więcej »


09-24 VIII.2010r. odbyła się XII Pielgrzymka do Medziugorje, którą zorganizowała Wspólnota przy naszej parafii, pod kierunkiem Eugenii Angierskiej i Jerzego Ganeckiego. W pielgrzymce udział wzięło 49 pielgrzymów ze Zbąszynka, Rydzyny, Wolsztyna, Babimostu, Gorzowa i innych miejscowości. Opiekę duchową sprawował ks. Piotr Pieprz z parafii Buk oraz wywodzący się z naszej parafii ks. Krzysztof Hojzer  i kapłan z Zielonej Góry ks. Marcin Marciniak. Pielgrzymi przebywali 9 dni w Medziugorje, a w drodze powrotnej zatrzymali się nad Adriatykiem w Czarnogórze w malowniczej miejscowości Ulcinij.[galeria zdjęć z pielgrzymki]

Wywiad z kardynałem Schönbornem dla „Tagespost”


- Dlaczego Eminencja spędził koniec roku w Medziugorju?

- Jest to dość nietypowe, że kardynał wyjeżdża jako pielgrzym do Medziugorja. Początkowo nie docierało to do mnie, ale później zdałem sobie z tego sprawę. Słyszałem, że było tam wielu kardynałów i biskupów, ale najczęściej w formie prywatnej. Także moja pielgrzymka była całkowicie prywatna. Była to pielgrzymka dziękczynno-błagalna do miejsca, z którego w ciągu 28 ostatnich lat wyszło wiele zadziwiających owoców. Dlatego było dla mnie tak ważnym pojechać osobiście do tego miejsca, które stało się jednym z największych miejsc pielgrzymkowych świata. Pierwsza, duża grupa modlitewna zebrała się w Wiedniu na początku lat osiemdziesiątych u oo. Dominikanów. Rzucało się nam Dominikanom w oczy to, że kościół był zawsze pełny, że czuwania modlitewne odbywały się także przez całe lato i wielu młodych ludzi przychodziło na nie modlić się z zadziwiającą wytrwałością. Kiedy zostałem biskupem, zauważyłem jak wielu naszych młodych kapłanów było mocno zainspirowanych Medziugorjem i jak wielką rolę odegrał ten fenomen na ich osobistej drodze do kapłaństwa. Trzecim zjawiskiem są nawrócenia. czytaj więcej >>

 

Cenacolo uznane przez Kościół

W piątek, 16 października 2009 r., w Watykanie, Wspólnocie Cenacolo został wręczony dekret o uznaniu jej za Międzynarodowe Stowarzyszenie Wiernych na Prawie Papieskim. Uroczystości przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Wspólnota Cenacolo w 1983 r. została założona przez siostrę Elvirę Petrozzi. W Medziugorju znajdują się dwa domy Wspólnoty siostry Elwiry. Są nimi Wspólnota męska “Campo della Vita” oraz Wspólnota żeńska “Campo della Gioia”  więcej »

Dziś znajdziesz tłumaczenia listów Denisa Nolana i Siostry Emmanuel

 2004 1 Styczeń, 15 Styczeń, 1Luty, 15 Luty, 1 Marca, 15 Marca, 1 kwietnia, 15 kwietnia,26 kwietnia, 1 maja, 15 maja, 25 maja, 1 czerwca , 15 czerwca, 28 czerwca, 1 lipca, 15 lipca, 26 lipca, 1sierpnia, 15 sierpnia, 26 sierpnia, 15 września, 26 września, 15 października, 26 pażdziernika,      15 listopada , 26 listopada, 15 grudnia, 26 grudnia

2005 - 15 styczeń, 26 styczeń, 26 luty, 15 marca, 26 marca, 26 marca9 kwietnia, 26. kwietnia, 1o maja , 26 maja. 15 czerwca, 26 czerwca, 15 lipca 26 lipca, 15 sierpnia, 26 sierpnia, 15 wrzesień, 25 wrzesień, 15 października, 25 października, 15 listopada,26 listopada, 15 grudnia, 26 grudnia

2006- 15 styczeń, 15luty, 15 marca, 15 kwietnia, 15 maja, 15 czerwca, 15 lipca, 15 sierpnia, 15 września. 15 października, 15 listopada, 15 grudnia

2007 -15 czerwca, 15 lipca, 2 września, 15 września, 15 października, 15 listopada, 12 grudnia

2008 - 15 styczeń, 15 marca , 15 kwietnia , 15 maja, 15 czerwca, 15 lipca, 15 sierpnia, 15 września, 12 listopada, 12 grudnia

2009 - 15 styczeń, 18 luty, 15 marca, 15 kwietnia, 17 maja, 15 czerwca, 15 lipiec, 15 wrzesień15 listopada,12 grudnia

2010 - 15 styczeń, 15 lutego, 15 marca, 15 kwietnia, 15 maja, 15 czerwca, 15 lipca,15 sierpnia,12 września 2010 r.,15 października 2010 r.12 grudnia 2010

2011 18 styczeń, 15 luty, 18 kwietnia

Archiwum wiadomości 

O NASZEJ WSPÓLNOCIE

    Grupa Modlitewna powstała w lutym 1994 roku, a liczba jej członków jest ciągle ruchoma (wzrasta).

    Do października 1996 roku modlitwy różańcowe odbywały się w pierwszy wtorek miesiąca i każdego 25-go miesiąca w kaplicy „GETSEMANI” przy kościele. Grupę prowadził ks. Andrzej, a orędzia Matki Bożej stopniowo rozszerzały się wśród parafian i coraz więcej osób przychodziło na modlitwy różańcowe w intencji o pokój i w intencjach własnych. więcej »

ZORGANIZOWANE PIELGRZYMKI, pierwsza w sierpniu 1994 r. nie doszła do skutku w wyniku braku kompletu chętnych, a także z powodu obaw, gdyż były to tereny objęte działaniami wojennymi... więcej »

WAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z ŻYCIA WSPÓLNOTY:   
Grupa Modlitewna powstała w lutym...
więcej »
Po powrocie z I Pielgrzymki w 1996 roku... więcej »
Od 25.10.1996 roku każdego 25-tego kolejnego... więcej »
Grupa Modlitewna „ własnymi siłami i środkami”
zorganizowała sprzęt muzyczny... więcej »
12.01.1999r. po raz pierwszy odbyło się opłatkowe spotkanie... więcej »
01.02.2002r. w sieci informatycznej Internetu... więcej »
05.09.2002 r. w pierwszy czwartek miesiąca z inicjatywy
Wspólnoty Królowej Pokoju powstał w parafii Apostolat „Margaretka”... więcej »
03.02.2004 r. w parafii uroczyście obchodzono 10 rocznicę... więcej »

18 stycznia 2005r. odbyło się spotkanie opłatkowe naszej Wspólnoty  więcej »

02 kwietnia 2005r. o godz. 21,37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II. więcej »

 

Program Modlitewny Wspólnoty:

wtorkowe modlitwy... więcej »
25-tego każdego miesiąca... więcej »
16-tego każdego miesiąca... więcej »
w pierwszą sobotę miesiąca... więcej »
w pierwszą niedzielę miesiąca... więcej »

 

    "Celem Wspólnoty jest głównie MODLITWA! Modlitwa, która przybliży jeszcze bardziej nas wszystkich do Pana Boga. Modlitwa, która odpowie na wezwanie Matki Bożej, która na przestrzeni wieków tak bardzo chce nas przybliżyć i zaprowadzić do Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Chcemy Matce Bożej pomóc w Zwycięstwie Jej Niepokalanego Serca nad szatanem. Chcemy pomóc przede wszystkim samym sobie, by nasze życie stawało się takie, jak Pan Bóg pragnie, a postępowanie było zgodne z prawdami zawartymi w Ewangelii.

    Chcemy Ewangelizować siebie, a także, jeżeli to możliwe, przekazywać prawdy Boże bliźnim. Modlitwa wspólnotowa integruje chrześcijan i rozwija duchowo.

    Prosimy Królową Pokoju, by udzielała nam, naszym rodzinom, Kapłanom i całej naszej Parafii Swojego specjalnego macierzyńskiego błogosławieństwa. - KRÓLOWO POKOJU - módl się za nami".

Jerzy Ganecki

 

Google  
szukaj w internecie szukaj na stronie Wspólnoty
 

 
 


Przesłania Matki Bożej
"Gdybyście wiedzieli, jak bardzo was kocham, płakalibyście z radości. Kiedy ktoś staje przed wami i o coś prosi, dajecie mu to. A Ja stoję przed tyloma sercami..." więcej »

Ogólnie o Medziugorje -
Przyjeżdżając do parafii Medziugorje pielgrzymi chcą wiedzieć jak najwięcej o okolicy w którejKościół Św. Jakuba znajduje się Medziugorje. Po prostu usiłują odnaleźć się w czasie i przestrzeni. Mogą to uczynić przede wszystkim przez poznanie różnych czynników, wiedzy politycznej i historycznej oraz niestety więcej »

Górą Objawień jest to miejsce pierwszych objawień Matki Bożej. Znajduje się ona kilkaset metrów od przysiółka Bijakovici, zwanego Podbrdo. Od wioski do miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, którą poszerzyły i wytarły miliony pielgrzymów przychodzących na to miejsce, tak że teraz jest widoczna nawet z daleka.
więcej »

Kriżewac.
Prawie kilometr w linii prostej od kościoła wznosi się góra Kriżewac, która łączy się z Crnicą. Na szczycie (520 npm. ) wznosi się krzyż ze zbrojonego betonu zbudowany przez ówczesnego proboszcza i mieszkańców Medziugorja. Na krzyżu o wysokości 8,56 m wyryte zostały słowa: „ Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi ludzkości na znak swojej wiary więcej »

BADANIA PRZEPROWADZONE NA WIZJONERACHNajbardziej kompetentnie i najbardziej fachowo objawienia medziugorskie badała francusko - włoska międzynarodowa komisja naukowo - teologiczna "O nadzwyczajnych wydarzeniach mających miejsce w Medjugorju". 14. stycznia 1986 roku w Paini koło Mediolanu zespół 17. renomowanych biologów, lekarzy, psychiatrów i teologów doszedł w swych badaniach do 12-to punktowego wniosku więcej »

o. Slavko Barbarić, OFM

ANTROPOLOGICZNO-BIBLIJNE I RELIGIJNO-DUCHOWE

WYMIARY PIELGRZYMOWANIA Z KONKRETNYM

PRZYKŁADEM W MEDZIUGORJU 

I. CZŁOWIEK POSZUKUJĄCY BOGA

    Pielgrzymki znane są we wszystkich religiach. Stanowią wyraz człowieka poszukującego Boga w miejscach, gdzie objawiał się w szczególny sposób, gdzie mogli łatwiej odczuć Jego obecność albo poprzez szczególnie ubogacone charyzmatami osoby, które służąc tymi darami stały się znakiem obecności Bożej. Dlatego też istnieją miejsca pielgrzymowania przyciągające ludzi, pielgrzymi odwiedzają je poszukując Boga, pokoju, radości, miłości i nadziei. Przez każdą pielgrzymkę człowiek wychodzi ze swej codzienności, zostawia pracę, rodzinę, przyjaciół, pewność i wyrusza w drogę niesiony pragnieniem nowego spotkania z Bogiem więcej »

Opis postaci Królowej Pokoju, objawiającej Medziugorju

 Wielu i na rozmaite sposoby wypytywało świadków objawień o wygląd Matki Bożej i ogólnie o to, co się dzieje w parafii Medziugorje. Najlepiej udało się to ojcu Janko Bubalo - pisarzowi, należącemu do franciszkańskiej prowincji w Hercegowinie. Interesował się objawieniami medziugorskimi od samego początku. Latami przyjeżdżał do Medziugorja spowiadać i w ten sposób gromadził spostrzeżenia o medziugorskim fenomenie duchowym. Rezultatem tej pracy była książka "Tysiąc spotkań z Matką Bożą"(1985), która była wielokrotnie nagrodzona i osiągnęła światowy sukces. O swoich przeżyciach mówi w książce świadek objawień, Vicka. Poza nią ojciec Janko rozmawiał i z innymi świadkami więcej »


 

KRÓTKA HISTORIA

 

    W Medziugorju k.Čitluka ( Bośnia i Hercegowina, b. Jugosławia) już od dłuższego czasu sześciu wiarygodnych świadków pod przysięgą uporczywie świadczy, że począwszy od 24 czerwca 1981 r. do dzisiaj, prawie codziennie, ukazuje się im Błogosławiona Maryja Dziewica albo ­ jak Ją zwykle tamtejszy lud nazywa ­ Pani ( chorw. Gospa ).

 

Dzień pierwszy

    Wspomnianego dnia około godziny osiemnastej dzieci: Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović zobaczyły na miejscu zwanym Podbrdo (na wzgórzu Crnica) piękną młodą kobietę z dzieckiem na ręku. Wtedy nie powiedziała im nic, tylko ręką dawała znaki, aby się zbliżyły. Jednakże dzieci, zaskoczone i przerażone, nie podeszły bliżej, chociaż zaraz pomyślały, że jest to Matka Boża.

 

Dzień drugi

    Następnego dnia, 25 czerwca 1981 r., o tej samej porze, dzieci poszły na miejsce, gdzie poprzedniego dnia objawiła im się Matka Boża, miały bowiem nadzieję, że zobaczą Ją znowu. Nagle rozbłysła światłość i ... więcej»

Strony te mają na celu zaproszenie do wspólnej modlitwy i przybliżenie ludziom wiadomości na temat naszej wspólnoty, Medziugorje, postaci Matki Bożej objawiającej się tam już 30 lat, Jej przesłań, wzywających do nawrócenia.

    Chciałbym, aby strony te zawierały również świadectwa nawróceń i uzdrowień ludzi pielgrzymujących do Medziugorje.

    Proszę chętnych do współpracy i korespondencji o kontakt.

Webmaster

 

 

   

codzienny program modlitewny
audio i video z tłumaczeniem na polski na stronie
http://www.centrummedjugorje.pl/

 

Wywiady z widzącymi (katolickie wydawnictwo "VOX DOMINI")

Galeria zdjęć z pielgrzymek

1996 1997 1998 2002 2004

2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

Galeria zdjęć z życia Wspólnoty


uczynione św. Małgorzacie Marii Alacoque i czcicielom Jego Najświętszego Serca

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm