Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 

15 pazdziernika 2007 r.
  PDF  | Print 


 

Les Enfants de Medjugorje 2007

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com


15 października 2007 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!1 – 2 października Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci, wzywam was, żebyście towarzyszyły mi w misji, jaką Bóg mi powierzył, z sercem otwartym i wypełnionym ufnością. Droga, na którą was prowadzę, z woli Bożej jest trudna, lecz wytrwała (chodzi tu o ciągłość) i w końcu wszyscy rozradujemy się w Bogu. Tymczasem, moje dzieci, nie przestawajcie modlić się o dar wiary. Tylko przez wiarę Słowo Boże będzie światłem w ciemnościach, które pragną was spowić. Nie bójcie się, jestem z wami. Dziękuję wam.”

Mirjana dodała jeszcze to: „Na zakończenie objawienia, gdy Niebo się otwarło, widziałam silne i intensywne światło i Matka Boża weszła do Nieba przez to światło.”2 – Zawiesić prawa natury? Od około 10 lat, na skutek spektakularnego nawrócenia w Medjugorju, Luiggi prowadzi grupy z Włoch, które powstają bez żadnej reklamy. W czerwcu tego roku, gdy na rocznicę Medjugorje opanowują tłumy, jedna z osób z jego grupy pielgrzymkowej w wieku 28 lat zapowiada mu już na samym początku, że przyjechała, żeby w Medjugorju umrzeć w ramionach Gospy, ponieważ jej życie nie ma żadnego sensu, a jej rodzina to klęska. Luiggi stara się jej nie denerwować, ustanawia opiekunów, którzy mają ją bez przerwy pilnować i sam jak wartownik na murach staje z błaganiem.

Ostatniego dnia Laurę noszą, ponieważ nie jadła posiłku przed wyjazdem. Luiggi biegnie do jej pokoju, spotyka tam dwóch opiekunów, którzy na próżno próbują dołączyć z nią do grupy. Widocznie ona obmyśla coś złego… Także Luiggi usiłuje przemówić jej do rozsądku, lecz w jednej chwili Laura rzuca się w kierunku wielkiego otwartego okna, żeby skoczyć w przepaść. Luiggi słyszy w głębi siebie: „Muszę ją uratować”; ale dzieli go od niej łóżko i kilka metrów. W tej samej chwili rzuca się ku oknu, żeby ją złapać i udaje mu się chwycić ją w pasie. Biorąc pod uwagę odległość, nie może sobie wytłumaczyć, jak mógł do niej dobiec! Ale szybkość ruchu i ciężar dziewczyny ciągną ich dwoje w przepaść, Luiggi widzi, jak z nią wypada, ponieważ dziewczyna jest duża i połowa jej ciała jest już nad przepaścią; jednakże on nie rozluźnia uchwytu, ponieważ jest zdecydowany, żeby iść za tym wewnętrznym głosem, który ciągle mówi: „Muszę ją uratować!” I wtedy, nie rozumiejąc jak, nagle widzi, że stoi przed oknem, a dziewczyna cała i zdrowa też stoi obok niego. Jest tam też dwóch świadków, kompletnie osłupiałych! Prawa ciężkości i prędkości nie zadziałały!

Od czasu nawrócenia Luiggi jego żona i on modlą się i przeżywają jak można najlepiej orędzia Matki Bożej. „Przez post i modlitwę, mówi ona, możecie powstrzymać wojny, możecie zawiesić prawa natury.”

Ten fakt miał miejsce podczas 26 rocznicy. Jak Gospa mogłaby pozwolić zginąć tej dziewczynie w tych dniach radości i pociągnąć za sobą do upadku tego ucznia? Luiggi drżał jeszcze opowiadając mi swoja historię 3 miesiące później i zakończył tak: „Dotknąłem palcem mocy postu i modlitwy, moje zaufanie do Maryi wzbiło się w górę jak strzała! Ach, gdyby ludzie wiedzieli, co tracą, ignorując orędzia!”

Luiggi jest prostym robotnikiem glazurnikiem, teologia nie jest jego mocną stroną, ale trzeba posłuchać, jak mówi o swej Gospie! Ile niezwykłości, cudów jest Ona gotowa uczynić także dla nas, jeśli każdego dnia damy Jej nasze „Tak” z sercem dziecka!3 – Urodziło im się dziecko! W Rzymie widząca sercem Jelena Vasilj-Valente, żona Massimiliano, w tym miesiącu z radością wydała na świat swoje czwarte dziecko, to jest małą Bernadettę, która czuje się dobrze! Panu niech będą dzięki za Jego wspaniały dar życia!4 – Roślina-cud w głębi Chin? Bernadetta: nowe życie, które wytrysnęło ku radości swych rodziców; Laura: zrozpaczona dziewczyna, która zamierza popełnić samobójstwo… Oto dwa wydarzenia, które na naszym świecie każdego dnia występują jedno obok drugiego! Gospa, która mówi nam o „ciemnościach, które pragną nas spowić”, oto inne wydarzenie, którego nie można zignorować nie ryzykując, że zostanie się spowitym przez te same ciemności!

To orędzie jest wielkiej wagi! Żeby mała Bernadetta nigdy nie zaznała rozpaczy, żeby Laura mogła podziękować swemu Stwórcy za dar życia, żeby każdy z nas żył jak dziecko światłości, nasza Matka z Nieba umieszcza w naszych rękach broń i lekarstwo. Modlić się jak nigdy dotąd o dar wiary, nasączać się Słowem Bożym, które jest światłem przed naszymi krokami, wiernie przeżywać post, sakramenty, umieszczać Boga na pierwszym miejscu swego życia, oto droga prawdziwego pokoju, jaki Ona nam wskazuje – droga do Nieba.

Jeśli dowiaduję się, ze w głębi Chin istnieje roślina-cud, która mojemu uzależnionemu od narkotyków synowi może przynieść pokój serca, już na dzisiaj kupuję bilet do Chin i pędzę tam, bez względu na wydatki. Jeśli mówią mi, że na dnie Pacyfiku są algi, które mogą mojego męża wyleczyć z depresji, poruszam niebo i ziemię, żeby je sprowadzić. A my mamy 1000 razy więcej niż to: obietnicę prawdziwego pokoju i radości na ziemi, w jedności serc, prawdziwej miłości, która nie posiada daty utraty ważności, krótko mówiąc – ogromnego szczęścia, do którego jesteśmy stworzeni i brak którego powoduje, że chorujemy.

Dlaczego jeszcze mamy odkładać chwilę wstąpienia do szkoły Maryi i przyjęcia tej darmowej oferty z Nieba, będącej w zasięgu naszych rąk, przejrzystej i zawsze skutecznej? Czy będziemy czekać, aż tym ciemnościom uda się próba zniszczenia, żebyśmy zmęczeni przez nie, w końcu podnieśli nasze oczy ku Temu, który jako jedyny może nas zbawić?Droga Gospo, dziękujemy Ci za to, że jesteś w tak szczególny sposób w tych czasach objawień! Pomóż nam, żebyśmy my także byli z Tobą! W Twej obecności, droga Królowo Pokoju, znika wszelki lęk.

Siostra Emmanuel + 

PS 1 – Właśnie wyszła cudowna książka, którą się czyta jak powieść! "Et je devins prêtre" (« A ja zostałem księdzem ») Alexis Wiebe. Alexis mówi w niej o swym pobycie w Medjugorju, tak znaczącym dla jego powołania. Ed. des Béatitudes. (13.90 euro + porto) Rens, tel. : 02 54 88 21 18. infos2@editions-beatitudes.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - www.editions-beatitudes.fr

 

PS 2Jak nam pomóc? Szukamy profesjonalnych tłumaczy w różnych językach, żeby te teksty rozpowszechniać dla Gospy.

Szukamy także pięknych zdjęć ukazujących małe dziecko z okolic Morza Śródziemnego i profesjonalnej ręki grafika, mogącego stworzyć okładkę do książki L’Enfant caché de Medjugorje (Ukryte dziecko Medjugorja) w różnych wersjach językowych.

Odpowiedzi mailem proszę kierować do: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

PS 3 – Zostało wydane niemieckie tłumaczenie "L'Enfant caché de Medjugorje" pod tytułem "Das verborgene Kind von Medjugorje", 464 stron, 22 euro. Editions du Parvis en Suisse. Tel / fax: +41 269 159 399 book@parvis.ch This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - www.parvis.ch. Po polsku: Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł (7 euro). Tel: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Wersje: angielska, hiszpańska, chorwacka, portugalska, libańska, rumuńska, holenderska i chińska są w trakcie produkcji. Szukamy dobrych tłumaczy na język słowacki, czeski i japoński.

 

PS 4 – Wiadomości o Vicce. Na dziś widząca jeszcze nie wróciła, żeby składać świadectwo na schodach swego niebieskiego domku. Leczenie jej pleców postępuje, lecz powoli. Módlmy się jeszcze, żeby wrócił do nas ten cudowny świadek Matki Bożej, którego nikt nie może zastąpić!

 

PS 5 – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Maryją Źródłem Życia (Marie Source de Vie), BP 14, F 76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - Tel : 02 35 30 28 43. Fax : 02 35 30 33 75

 

PS 6 – Zapiszcie się, żeby otrzymywać każdego miesiąca e-mail z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

 

Archiwum wiadomości 

 

 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm