Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |


 
15 listopada 2007 PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2007

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 listopada 2007 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 listopada Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci, dziś wzywam was, żebyście otworzyły swe serca Duchowi Świętemu; pozwólcie Mu, żeby was przemienił. Moje dzieci, Bóg nie ma granic i dlatego jako Matka, proszę was: módlcie się, módlcie się, módlcie się, pośćcie i miejcie nadzieję, że jest możliwe osiągnąć to dobro, ponieważ z tego dobra rodzi się miłość. Duch Święty umocni w was tę miłość i wtedy będziecie mogły nazywać Boga swym Ojcem. Dzięki tej niezmiernej miłości zaczniecie szczerze kochać wszystkich ludzi i w Bogu będziecie ich uważali za braci i siostry. Dziękuję!”

Błogosławiąc nas, Gospa powiedziała: „Na drodze, którą was prowadzę ku mojemu Synowi, ci, którzy Go reprezentują, idą u mojego boku.” (Czyżby mówiła o księżach? Nie sprecyzowała tego.)

 

2 - Niebieska pomoc w zasięgu naszych rąk!

Listopad zbliża się ku końcowi i przed wejściem w Adwent możemy zwiększyć naszą gorliwość, żeby pomóc duszom w czyśćcu. Uderza mnie ich pełna miłości bliskość! Jest niemożliwe, żebym ich wezwała i nie została w zamian pobłogosławiona i to w rzeczach zarówno najmniejszych jak i największych w codziennym życiu. Na przykład któregoś dnia, zgubiwszy bardzo ważny dokument, mówię do nich: „Drogie dusze, wiem, że potrzebujecie pomocy, wobec tego zaraz odmówię dziesiątek różańca za wasze szybkie uwolnienie z czyśćca.” Nie skończyłam jeszcze Ojcze nasz, gdy moje oczy spoczęły na niezwykłym kącie mojego biura, gdzie przez roztargnienie położyłam ten dokument. To samo, jeśli chodzi o przeprowadzenie z kimś trudnej rozmowy lub otrzymanie pomocy duchowej w konkretnej walce. One są szczęśliwe pomagając nam, zwłaszcza że mają wobec nas tę samą miłość co Bóg, bez żadnej skazy ni tych braków, jakie mogłyby mieć na ziemi. Patrzą na nas przez ten sam pryzmat co Bóg, w czystej prawdzie i miłosierdziu.

W Medjugorju 6 listopada 1986 r. Gospa przypomniała nam, że modląc się za nie, otrzymujemy nowych orędowników, którzy w zamian chcą nam pomagać w naszym życiu, zwłaszcza, żebyśmy bardziej oderwali się od rzeczy materialnych. („Gubicie się w rzeczach materialnych, drogie dzieci”, powiedziała do nas!) Te dusze cierpią okrutnie, ponieważ, jak o tym nauczało wielu mistyków, najmniejsze cierpienie czyśćcowe jest większe niż największe cierpienie na ziemi! Całą więc pomoc z naszej strony przyjmują jak ogromny prezent i odwdzięczają się skutecznie.

Ze smutkiem zauważam, że mało księży dziś otrzymuje zamówienia na Msze św. o uwolnienie dusz z czyśćca. Jednakże Msza św. jest największą pomocą, jaką możemy zanieść tym duszom. Wydaje się, że ten akt miłosierdzia, jeśli nie zniknął z naszych zwyczajów, to znacznie się zmniejszył! Jest prawdą, że niektórzy księża są tak przejęci współczuciem dla Chrystusa, że sami proponują ludziom w żałobie odprawienie Mszy św. Ale zdarza się, że inni, bez wątpienia przeżywający kryzys wiary odnośnie rzeczy ostatecznych człowieka, uśmiechają się, gdy im się mówi o czyśćcu (PS. 1). Na szczęście, mamy Magisterium i Katechizm Kościoła Katolickiego, żeby solidnie zakotwiczyć w wierze otrzymanej od apostołów! (§ 1030 do 1032 i 1472. W Piśmie św. 2 Mach 12, 46).

W każdej chwili roku jesteśmy zaproszeni do pomocy duszom w czyśćcu, lecz szczególna łaska jest w listopadzie. Jakież by to było błogosławieństwo dla tych dusz i dla każdego z nas przed wejściem w Adwent, gdybyśmy wypełnili ten akt miłosierdzia: zamówili jedną lub więcej Mszy św. za nie lub nawet ofiarowali nowennę Mszy św.! Jesteśmy pewni, że czyniąc tak, spodobamy się Bogu.

 

3 – Bilet do Nieba?

Większość ludzi boi się, myśląc o śmierci swojej lub swoich bliskich. W rzeczywistości, mówi Gospa, „śmierć nie istnieje!” Po prostu spada welon jak zasłona w Świątyni Jerozolimskiej rozdarta przez pół, ukazując to, co już tam było, ukryte przed wzrokiem: Świętego Świętych!

Przychodzi mi na myśl pewien obraz, który może służyć za dobre porównanie: istnieją okna, których szyby pozwalają widzieć z wnętrza to, co dzieje się na zewnątrz, ale które uniemożliwiają ludziom z zewnątrz widzieć wnętrze. Stopień ich nieprzezroczystości może się zmieniać i czasami, dobrze przyklejając nos do szyby, można rozpoznać coś wewnątrz. Ale przypuśćmy, że szklarz się pomyli i umieszcza szyby w taki sposób, że ci z wnętrza nie mogą zobaczyć na zewnątrz…! Tak jest właśnie z nami! Jesteśmy na ziemi tak jak ludzie, którzy nie widzą tych, którzy ich widzą! Tu się zaczyna tragedia niewiary, ponieważ od braku „widzenia” kogoś do zignorowania jego całej egzystencji jest tylko krok! „Drogie dzieci, mówi do nas Gospa, żyjecie w nieświadomości”.

Święci przezwyciężyli tę nieprzezroczystość i żyją tak, jakby widzieli to, co jest niewidzialne. To pozwala im pojąć niewidzialne rzeczywistości nie zwracając uwagi na to, czy jest dzień lub czy stłucze się szyba lub czy spadnie zasłona. Dwór niebieski jest im dobrze znany, a przejście przez śmierć uważają za ten tak oczekiwany pocałunek, który po wygnaniu wprowadzi ich na zawsze w towarzystwo wybranych (patrz PS 2). Podczas misji w Dublinie widzący Ivan ogłosił przed tłumem: „Jeśli moglibyście widzieć Gospę tylko przez sekundę, wtedy wszystkie rzeczy tej ziemi natychmiast straciłyby przed waszymi oczami atrakcyjność.”

Ziemia to czas pragnienia, Niebo jest wiecznością posiadania. Na ziemi, jeśli nie pragnę Nieba, jestem jak umierający, który można jeszcze dojść do siebie. Jeżeli moją zdolność pragnienia przeniosę na świat materialny, to jestem martwym człowiekiem, terroryzowanym przez godzinę mej śmierci, w której wkrótce stracę wszystkie moje (fałszywe) skarby. Jeśli będziemy mniej przywiązani do rzeczy materialnych, to z pewnością będziemy zdolni „z radością kontemplować życie wieczne”.

Widząca Marija otrzymała na ten temat światło. Gospa wyjaśniła jej, że w Niebie każdy z wybranych dokładnie wie, co inni zrobili dla niego i jak, przez swoje modlitwy, poświęcenia i ofiary uczestniczyli we wzroście stopnia ich chwały wiecznej. Czasami nawet wybrani uświadamiają sobie, że modlitwy tego czy tamtego spowodowały, że nie poszli na zatracenie! W Niebie każdy z nas będzie odczuwał wieczną wdzięczność wobec każdej z tych osób i zawiąże z nimi węzeł szczególnej miłości. Ta rzeczywistość jest cudowna i jakże zachęcająca, zwłaszcza wtedy, gdy na ziemi nie widzimy jeszcze owocu naszych ofiar i naszych modlitw za tych, których kochamy. Gospa daje nam tu nadzieję, która leczy nas ze zniechęcenia! Ona pomaga nam zainwestować w prawdziwe wartości! (Patrz PS 2).

 

4 – http://www.exultet.net/ Ściągnijcie nauki i muzykę na temat Medjugorja! Od Wielkanocy 2006 r. mały zespół w http://www.exultet.net/ jest do waszych usług! (PS 5)

 

Droga Gospo, Ty to wszystko widzisz i tych, którzy żyją w Twej szkole, prowadzisz do pełni szczęścia. Pomóż nam pojąć całość daru, a nie połowę!

S. Emmanuel +

 

PS. 1. – Wtedy wystarczy spytać ich, jakie jest oficjalne stanowisko Kościoła, a nie ich osobista opinia. Przy wzajemnym poszanowaniu sprawy zostaną wyjaśnione.

 

PS. 2. – Zobaczcie CD569 "Consacre ta mort, guéris de la peur" (Poświęć swą śmierć, ulecz swój lęk); CD242 "Quand la mort sépare ceux qui s'aiment" (Gdy śmierć rozdziela tych, którzy się kochają); CD243 "Quand l'amour traverse la mort" (Gdy miłość przekracza śmierć); CD961 "Jésus à Sr Faustine" (Jezus do s. Faustyny); CD "L’incroyable secret des âmes du Purgatoire" (Niewiarygodny sekret dusz w czyśćcu); CD958 "Jeunes, mettez votre bonheur en sécurité » (Młodzi, zabezpieczcie swoje szczęście) – Przed Bożym Narodzeniem nie zapomnijcie o CD578 „Enfant Jésus, mon Dieu, mon Enfant !” (Dzieciątko Jezus, mój Bóg, moje Dziecko) S. Emmanuel. Do nabycia w Maria Multimedia, BP 22 – F35750 Iffendic, France. Tel. 02 99 09 92 10 – m.m.m@wanadoo.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.mariamultimedia.com/.

 

PS. 3. – Wyjątek z „Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask” S. Emmanuel, w rozdziale 51 na temat śmierci. Pomyślcie o Bożym Narodzeniu! Ofiarowujcie tę książkę szeroko waszym bliźnim, napełniajcie ich serca nadzieją! Editions des Béatitudes, 17,50 Euros + port. Tel. 02 54 88 21 18 - commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.editions-beatitudes.fr/ .

 

PS. 4. – Angielskie wydanie "L'Enfant caché de Medjugorje" (The Hidden Child of Medjugorje) zostanie wydane w połowie grudnia w Medjugorju. Cena: 9 euro. Kontakt: magazyny Devotions, tel. +387 36 651 497 lub Phoenix, tel. 650 917. Po niemiecku, "Das verborgene Kind von Medjugorje", 22 euro. Parvis Verlag, Suisse. Tel: +41 269 159 399 book@parvis.ch This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - www.parvis.ch. Po polsku: Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł (7 euro). Tel: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Wersje: hiszpańska, chorwacka, portugalska, libańska, rumuńska, holenderska i chińska są w trakcie produkcji. Szukamy dobrych tłumaczy na język słowacki, czeski i japoński.

 

PS. 5. – Ściągnijcie Medjugorje! Od Wielkanocy 2006 r. http://www.exultet.net/ jest do waszej dyspozycji, wypróbujcie je! Ponad 1200 nauk i 100 albumów muzycznych za jednym kliknięciem i za minimalną cenę, jest mnóstwo tematów uzgodnionych pod względem doktrynalnym z nauczaniem Rzymu. Możecie posłuchać 5-minutowy fragment każdej nauki, a znajdziecie tam również tytuły całkiem darmowe.

Korzystanie jest proste: dodajcie do swego „koszyka” pozycje, które chcecie, złóżcie zamówienie podając wasze dane i jeśli trzeba zapłaćcie przez Internet kartą bankową. Kilka sekund później, ściągnijcie swoje pozycje i odsłuchajcie je u siebie.

Odwiedźcie Foire Aux Questions (Forum pytań), bardzo praktyczne, gdy nic się nie wie!

http://www.exultet.net/eshop/pages-faq/index.html

25 pozycji s. Emmanuel, w tym ostatnie rekolekcje w Nouan le Fuzelier:

http://www.exultet.net/eshop/index.php?manufacturers_id=10&main_page=index

Godzina adoracji z O. Slavko:

http://www.exultet.net/eshop/index.php?main_page=product_music_info&products_id=1221

Wszystkie pozycje, które wspominają Medjugorje:

http://www.exultet.net/eshop/pages-advanced_search_result/index.html?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=medjugorje

lub prościej: napiszcie „Medjugorje” w wyszukiwarce strony (u góry po prawej).

 

PS. 6. – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie - BP 14, F 76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it  - Tel. 02 35 30 28 43 - Fax 02 35 30 33 75

 

PS. 7. – Zapiszcie się, żeby otrzymywać każdego miesiąca e-mail z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, może się zdarzyć, że usunęły go braki techniczne. A może nasz e-mail został zablokowany przez wasz filtr?!

 

PS. 8. – Urodziło im się dziecko! Córeczka Jeleny i Massimiliano Vasilj-Valente nazywa się Bernadetta, a nie Bernadette, jak przez pomyłkę wam napisałam 15 października.


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm