Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |


 
Grudnia 2007 PDF  | Print |

Les Enfants de Medjugorje 2007

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

12 grudnia 2007 r., Matki Bożej z Gwadelupy!

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 grudnia, gdy Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku, była poważna i miała łzy w oczach. Na koniec objawienia przez chwilę płakała, zanim powiedziała to: „Gospa była bardzo smutna. Podczas całego objawienia miała łzy w oczach.” Potem Mirjana przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci, dzisiaj, gdy patrzę w wasze serca, moje Serce napełnia się bólem i obawą. Moje dzieci, zatrzymajcie się na chwilę i popatrzcie w swoje serca. Czy mój Syn – wasz Bóg – jest rzeczywiście na pierwszym miejscu? Czy Jego przykazania rzeczywiście są miarą waszego życia? Ponownie was przestrzegam: bez wiary nie ma bliskości Boga. Nie ma Słowa Bożego, które jest światłem zbawienia i światłem zdrowego rozsądku.”

Mirjana dodała: „Z bólem poprosiłam Gospę, żeby nas nie opuszczała i żeby nie cofnęła od nas swych rąk. Uśmiechnęła się z bólem na moją prośbę i odeszła. Tym razem nie powiedziała: „Dziękuję wam!” (Patrz PS)

 

2 – Wobec tego bólu chcemy pocieszyć Serce Matki Bożej i intensywnie przeżywać z Nią ten szczególny czas Adwentu. Cały Jej umysł, serce i dusza skupiają się na tej małej delikatnej Istocie, którą Ona nosi – na Jezusie! Ona nauczy nas mówić do Niego z czułością, jednoczyć się z Nim w ciszy naszej duszy, brać Go w nasze ramiona i całkowicie Nim się zaabsorbować. Ona pokaże nam, jak umieścić Go w centrum naszego życia, Jego, nasze życie! Patrząc w Jej twarz Matki wyczytamy w niej pragnienia Dzieciątka Jezus.

Jak też Maryja mogła zostać przyjęta w tamtych dniach! Znajdowała się w najgorszej sytuacji: Jej rodzina wstrząśnięta poleceniem spisu wydanym przez Cezara, podjęła 180-kilometrową podróż w najgorszym momencie Jej ciąży i to w pełni zimy! Przybywszy do Betlejem, myśleli, że zostaną przyjęci przez swoje plemię, lecz zostali odrzuceni. Znaleźli się w miejscu najbardziej niezdrowym, jakie było możliwe, w szopie dla zwierząt, zimnej, brudnej i śmierdzącej. Bez wody i światła, bez łóżka i jakichkolwiek wygód (Romantycznie wymyślono stajenkę pełną pięknych światełek…!). Józef mógł się załamać, gdy nie mógł znaleźć właściwego miejsca dla swej ukochanej Małżonki i Jej Syna. Otóż Matka Boża pozostawała spokojna i skupiona, cała skoncentrowana na Zbawicielu!

Łatwo w tej sytuacji możemy wyobrazić sobie nas samych, wzburzonych brakiem kwatery, zdenerwowanych lub wściekłych, czyniących z tego wspaniałego czasu łaski czas frustracji i ciągłych narzekań!

W obecnym Adwencie jest my sami możemy zdecydować, że będziemy radośni wśród sytuacji trudnych, wobec naszej biedy, jakakolwiek by ona nie była. Nawet jeśli mamy dosyć jedzenia i dosyć pieniędzy, żeby kupić piękne prezenty, możemy odczuć wewnętrzny brak, który sprawia przykrość. Jednakże zdecydujmy, że będziemy szczęśliwi z tym, co mamy! Pięknie jest wychwalać naszego Ojca za to, co przeżywamy dzisiaj, nawet za to, co jest trudne. Istotnie, trudności nie trwają wiecznie, podczas gdy owoce cierpienia pozostają.

Ale uwaga! Nie jest łatwo wytępić z naszego serca te gorzkie korzenie, które mogą zmarnować olbrzymią radość płynącą z przyjęcia naszego Zbawiciela i w końcu umieszczenia Go na pierwszym miejscu. Więc żeby z czystością przygotować żłóbek Dzieciątka, niech każde źdźbło słomy i każdy użyty kawałeczek delikatnej tkaniny reprezentuje prawdziwą ofiarę z naszej strony, szczerą modlitwę ofiarowaną Maryi! W ten sposób Ona sama urządzi w naszych sercach łóżeczko dla swego Synka i z jakąż radością złoży Je tam w Boże Narodzenie! W ten sposób bardzo byśmy Ją pocieszyli!

 

3 – Kalendarz Matki Teresy. W ostatnim miesiącu wiele radości dostarczyła nam wizyta w Medjugorju Marka Miravalle. Mark jest stałym diakonem w USA, profesorem teologii na Uniwersytecie Franciszkańskim w Steubenville, ojcem 8 dzieci i wielkim apostołem maryjnym. Podczas rozmów, jakie razem prowadziliśmy, opowiedział mi interesujący epizod ze swych spotkań z Matką Teresą. Pozwolił mi opublikować go tutaj, skoro dotyczy to Medjugorja.

14 sierpnia 1994 r. na zaproszenie Matki Teresy Mark znajdował się w Kalkucie, żeby w sześciu różnych grupach Misjonarek Miłości poprowadzić konferencje na temat Panny Maryi jako Współodkupicielki, Pośredniczki i Orędowniczki. Od chwili jego przyjazdu Matka Teresa przyjęła go z radością i przed konferencją usiedli, żeby przez kilka minut po przyjacielsku porozmawiać. Uwagę Marka przyciągnął kalendarz zawieszony na ścianie dokładnie naprzeciw niego. Istotnie, był na nim widoczny na okładce obraz Matki Bożej z Medjugorja. Po kilku minutach bardzo entuzjastycznej rozmowy z Matką Teresą na temat Matki Bożej, Mark wskazał na kalendarz i spytał:

- Matko, czy wierzysz w Medjugorje?

Odpowiedziała kładąc palec na ustach, jakby to miało znaczyć: Ciiiicho! Mówmy w tajemnicy! Potem powiedziała do Marka: „Prosiłam Matkę Bożą z Medjugorja, żeby przyszła do naszego pierwszego domu (ośrodka) dla umierających w Kalkucie i przyszła!” Mark nie miał odwagi więcej drążyć z nią to pytanie, chociaż paliło go, żeby ją spytać: „Jak Ona przyszła? Przez objawienie? Uzdrowienie?” Postanowił dyskrecję i Matka Teresa skierowała do niego bardzo spokojny uśmiech. Mark nigdy nie dowiedział się, jak Gospa objawiła się umierającym w Kalkucie!

Z innych świadectw wiemy, że Matka Teresa bardzo interesowała się Medjugorjem, wierzyła w nie. Poza tym miała kontakty osobiste z Ojcem Slavko Barbariciem. Bardzo pragnęła odbyć pielgrzymkę. Ale znając wrażenie na media, jakie czynił każdy jej najmniejszy ruch i z jaką łatwością wierni podejmowali jej inicjatywę taką jak „czyn Kościoła”, nie chciała wyprzedzać Papieża Jana Pawła II i przez delikatność zdecydowała, żeby nie wychodzić przed niego. Zauważmy, że miała do tego prawo, skoro, jak głosił dokument Kongregacji ds. Nauki Wiary z maja 1998 r.: „Każda osoba może się udać do Medjugorja w prywatnej pielgrzymce” (p. PS. 2.)

 

4 – „Dzień radości”. Matka Boża zawsze chciała, żeby młodzi z grupy modlitwy (a wiec my wszyscy!) głęboko przygotowywali się na „Dzień radości”, pozwalając, aby Dzieciątko Jezus rzeczywiście narodziło się w naszych sercach. Kilka dni temu podczas objawienia, w którym uczestniczył Ivan, Gospa powtórzyła, że w tym czasie zachęca rodziny do wspólnej modlitwy każdego dnia przed żłóbkiem. Ta zachęta może nas zainspirować do tego, żebyśmy w naszych domach ustawili żłóbek już od początku Adwentu, a nie dopiero w pośpiechu podczas tygodnia poprzedzającego Boże Narodzenie.

 

5 – Odpust zupełny w Lourdes w 2008 r.! 5 grudnia Benedykt XVI ogłosił, że udzielił codziennego odpustu zupełnego pielgrzymom z okazji 150-ej rocznicy objawień w Lourdes. Odpust jest udzielany pielgrzymom, którzy odwiedzą jedno z miejsc „drogi jubileuszowej” wytyczonej na jubileusz w Lourdes. Rok jubileuszowy będzie trwa od 8 grudnia 2007 r. do 8 grudnia 2008 r. (Parz P.S. 3) Wspaniały prezent do zdobycia!

 

Droga Gospo, na Dzień Radości chcielibyśmy ofiarować Ci najpiękniejszą odpowiedź, do jakiej jesteśmy zdolni. Chcielibyśmy za wszelką cenę osuszyć Twoje łzy! Żebyś na Boże Narodzenie mogła zobaczyć w naszych sercach zwycięstwo miłości!

Siostra Emmanuel +

 

PS. 1 – Chorwackie niuanse w orędziu: Słowo „obawa” tutaj nie oddaje w pełni sensu słowa „strepnja”. Jest to przykre uczucie, jakie odczuwa na przykład rodzic, który widzi, jak wieczorem wychodzi jego dziecko, wiedząc, że to dziecko mogłoby wrócić zbyt późno i zrobić sobie coś złego. Wyrażenie chorwackie „zdrowego rozsądku” (zdavog razuma) jest niemożliwe do przetłumaczenia [na język francuski]. Ten skrót myślowy oznacza tu realistyczny umysł, który rozumuje w sposób zdrowy, umiejąc dokonywać właściwej oceny. (To wskazuje na uzdrawiający aspekt Słowa Bożego dla dzisiejszego człowieka.)

 

PS. 2 – Por, list Mons. Bertone na ten temat na stronie http://www.enfantsdemedjugorje.com/

 

PS. 3 – Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że warunkami otrzymania łaski odpustu zupełnego są: spowiedź sakramentalna i Komunia Eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieża i stan bycia wolnym od wszelkich przywiązań do grzechu (§1471 i nast.)

 

PS. 4 – Jak nam pomóc? Przyjeżdżacie do Medjugorja na Boże Narodzenie lub na Nowy Rok samochodem lub autobusem z jednym miejscem wolnym? Kilkoro młodych (i pewna bardzo miła osoba z mojej rodziny duchowej) pragną przyjechać, ale autobus kursowy jest długi i drogi… Dziękujemy za odpowiedź na ten adres: taniacindy@hotmail.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it . Szukamy także doświadczonych tłumaczy w różnych językach do małych tekstów rozpowszechnianych dla Gospy. Odpowiedzi prosimy kierować do: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

PS. 5 - Angielskie wydanie "L'Enfant caché de Medjugorje" (The Hidden Child of Medjugorje) zostało wydane w Medjugorju. Cena: 9 euro, 416 stron. Sprzedaż w Devotions, tel. +387 36 651 497 lub Phoenix, tel. 650 917. W USA wychodzi 17 grudnia. 19 USD - Patrz http://www.childrenofmedjugorje.com/

Po niemiecku, 22 euro. Parvis Verlag, Suisse. Tel: +41 269 159 399 book@parvis.ch This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - www.parvis.ch. Po polsku: Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł (7 euro). Tel: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku, 9 euro, Wydawnictwo Shalom, tel: +39 071 745 0440. Inne wersje w trakcie produkcji. Szukamy dobrych tłumaczy na język słowacki, czeski i japoński.

 

PS. 6 – Bardzo piękna płyta CD na Boże Narodzenie: 'Nuit de lumière’ (Noc światłości) – Najpiękniejsze kolędy śpiewane na 4 głosy przez Wspólnotę Błogosławieństw z udziałem Sylvie Buisset (12 euro, 58 min.), do nabycia w Maria Multimedia, BP 22, F-35750 Iffendic - Tel : 02 99 29 92 10 - m.m.m@wanadoo.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Znajdziecie tam także płyty CD S. Emmanuel (5 euro)

CD578   ‘Enfant Jésus, mon Dieu, mon Enfant !’ (Dzieciątko Jezus, mój Bóg, moje Dziecko!”)

CD1062 'La paix et la joie reviendront dans vos familles' ! (Pokój i radość powrócą w wasze rodziny!)

CD961   'Jésus à Sœur Faustine". (Jezus do S. Faustyny)

CD569  ‘Consacre ta mort, guéris de la peur’, (Poświęć swą śmierć, ulecz swój lęk)

CD660  ‘Le miracle du rosaire, Mystères joyeux’, (Cud różańca, tajemnice radosne)

CD661  ‘Mystères lumineux’ ; (Tajemnice światła)

CD662  ‘Mystères douloureux’; (Tajemnice bolesne)

CD 663 ‘Mystères glorieux’ ; (Tajemnice chwalebne)

CD958  'Jeunes, mettez votre bonheur en sécurité', (Młodzi, umieśćcie swe szczęście w miejscu bezpiecznym)

CD959   'Groupe de prière jeunes, charte donnée par Marie'. (Grupa modlitwy młodych, umowa sporządzona przez Maryję)

CD960  ‘Totus Tuus, total abandon à Marie’. (Totus Tuus, całkowite zawierzenie Maryi)

 

PS. 7 – Boże Narodzenie i Święta: Podarujcie cudowną książkę ojca Jacques Philippe: "Appelés à la vie" (Powołani do życia). Kto nie czytał jego książki «Recherche la Paix et poursuis-la» (Szukaj pokoju i idź za nim), najlepszego z bestsellerów! Ojciec Jacques Philippe jest przekonany, że każdy człowiek jest wezwany do bycia szczęśliwym, ale to szczęście nie może być osiągnięte, jeśli się nie odpowie na podstawowe wezwanie, jakie spoczywa na jego życiu i na licznych wezwaniach, jakie Bóg do niego kieruje. Nasz Niebieski Ojciec zachęca nas, żebyśmy wyszli z naszego zamknięcia, żebyśmy wybrali życie, rozwinęli wszystkie nasze zdolności wiary, nadziei i miłości. Wydawnictwo Błogosławieństw (13 euro, 160 stron). Rens, tel. : 02 54 88 21 18. infos2@editions-beatitudes.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ; http://www.editions-beatitudes.fr/ – Sprzedaż drogą korespondencyjną: http://www.logos-beatitudes.com/

 

PS. 8 - Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w e-mailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 

PS. 9 - Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie - BP 14, F 76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel. 02 35 30 28 43 - Fax 02 35 30 33 75


 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm