Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

Les Enfants de Medjugorje 2007

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

 

15 stycznia 2008 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 2 stycznia Mirjana Soldo miała comiesięczne objawienie w Wieczerniku. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci, całą siłą mojego serca kocham was i oddaję się wam. Jak matka walczy o swoje dzieci, ja modlę się i walczę o was. Oczekuję od was, że nie będziecie się obawiały otworzyć się, żebyście mogły kochać sercem i oddawać się bliźniemu. Im więcej będziecie to czyniły sercem, tym więcej będziecie otrzymywać i lepiej zrozumiecie mojego Syna i dar, jaki On czyni z Siebie. Niech wszyscy poznają was po miłości mojego Syna i mojej! Dziękuję wam.”

Podczas objawienia Mirjana była spokojna i nie dodała nic szczególnego.

 

2 – Powrót Vicki?

Około 1 stycznia mała uliczka w Bijakovici ponownie ujrzała gromadzące się wielkie tłumy pielgrzymów. Istotnie, po dziewięciu miesiącach nieobecności z powodu zdrowia Vicka ponownie ukazała się na schodach! Jednakże nie podjęła swego zwykłego rytmu 3 dni w tygodniu jak w marcu tego roku, do kiedy powinna zakończyć się terapia jej łopatki. Vicka wiele cierpiała podczas tych ostatnich miesięcy, ale potrafiła się pogodzić z tą sytuacją wyraźnie negatywną: ileż to dziesiątek tysięcy osób mogłoby być przez 9 miesięcy dotkniętych jej pięknym świadectwem i wrócić do Boga?! Dlaczego Bóg pozwolił na długie milczenie tego wspaniałego świadka? Jaką korzyść miał zachowując ją na uboczu, gdy nie mogła się poruszać i pracować, a upominały się o nią tłumy przybyłe ze wszystkich krajów?

Vicka sama dała mi fragmenty odpowiedzi na to:

„Widzisz, jeśli Bóg na to pozwolił, to On wie, dlaczego. Więc ja jestem zadowolona. On wie, jak bardzo lubię świadczyć wobec pielgrzymów, wie, jak pielgrzymi potrzebują słuchać orędzi, więc jeśli postanowił poprosić mnie o tę ofiarę i te cierpienia, to dlatego, że ten plan był dla nas wszystkich najlepszy. Dlatego jestem zadowolona. Wiem, że wszystko, co On czyni, jest błogosławieństwem. Jestem w Jego rękach, żeby Mu służyć, On może uczynić to, co zechce i wszystko, co czyni, to Jego wybór, a ja zawsze będę Mu za to dziękowała. On widzi inaczej niż my!

My zbyt łatwo zatrzymujemy się na zewnątrz. O sprawach mamy swoje własne myśli i chcemy, żeby Bóg czynił według naszej woli. Ale nie! Widzisz, trzeba zawsze być zadowolonym z tego, co czyni Bóg, nawet jeśli chcielibyśmy czegoś innego. I wtedy przychodzi pokój serca. Jestem zadowolona z tego, że jestem z rodziną, z pielgrzymami i z przyjaciółmi, ale jestem zadowolona także wtedy, gdy jestem chora. Ważną rzeczą jest, żeby mówić jego drodze TAK i mieć do Niego pełne zaufanie. Jeśli masz zaufanie, to masz pokój!

Ale to nie przychodzi w jeden dzień. Tego uczymy się dzień po dniu i musimy pracować w naszych sercach. Musimy się modlić! Bóg zawsze chce dawać nam ten pokój, ale my musimy się modlić i na modlitwie otworzyć swe serce.”

 

3 – Wojna dochodzi do pełni

Pytałam Vickę, jak zachowywało się Dzieciątko Jezus, gdy Je widziała w ramionach Jego Matki w dzień Bożego Narodzenia, czy spało…

- Nie! Było całkiem obudzone, miało oczy szeroko otwarte!  

- A Jego Matka, spodziewam się, promieniała z radości?!

Na moje pytanie Vicka na sekundę opuściła głowę, potem odpowiedziała:

- Tak, była radosna, to było Boże Narodzenie! Ale… To jest matka, więc gdy w sercu ma zmartwienie, to je kryje, żeby przed dziećmi pokazać radość. Ale gdy Ją się zna od dawna, to dobrze to widać…

(Zadałam to pytanie z powodu tego, co się działo podczas objawienia 2 grudnia z Mirjaną) i dodaję:

- Rozumiem, że Matka Boża ogromnie cierpi widząc, jak dzisiaj kruszy się rodzina…

- Siostro Emmanuel, dzisiaj kruszy się nie tylko rodzina, to WSZYSTKO się kruszy… - odpowiedziała mi Vicka.

Po powrocie do domu pomyślałam, żeby napisać „list otwarty do Gospy” i tutaj zamieścić kilka fragmentów z niego, żeby wzajemnie zachęcić się do modlitwy:

„Droga Gospo, sama powiedziałaś, Twoje serce ściska się z bólu, gdy patrzysz na nasze serca (2.12.07). Wiedz, że nasze serca także ściskają się z bólu na myśl o Twym ogromnym smutku, po tym wszystkim, co uczyniłaś dla nas.

Nie wiem – i nikt tego nie wie – co widziała Mirjana 2 grudnia, że tak długo szlochała po objawieniu, ale chciałabym Cię błagać: nie odchodź! Nie opuszczaj nas! Nie zostawiaj nas samych na łup dla tego świata bez pokoju i zaminowanego od wewnątrz. Nie przerywaj Twych cudownych przyjść o zachodzie słońca, ponieważ każdego dnia tyle Twych dzieci oczekuje Cię i kocha Twe odwiedziny!

Nie cofaj zbyt szybko swej ręki od nas! Zobacz: jest tylu młodych, którzy się tułają, otępiali i bez celu, tyle małżeństw się rozpada, tyle dzieci karmionych pustką i spragnionych miłości, tyle osób dotkniętych samotnością i śmiertelnie zranionych… Nie możesz nas opuścić w środku bitwy, droga Mamo, nawet jeśli tak mało odpowiadaliśmy na Twoje wezwania i sami pozwoliliśmy, żeby na nas spadły wszystkie te cierpienia! Ofiarowałaś nam swe orędzia, żebyśmy szli w życie, a my Cię zignorowaliśmy!

Twój Syn mówił nam o figowcu, którego właściciel chciał wyciąć, ponieważ nie przynosił owoców. Ale wstawił się ogrodnik: „Wszystko wokół skopię i położę nawóz”, powiedział… Droga Mamo, daj nam nową szansę, pomnóż jeszcze Twe łaski! Jesteśmy tacy twardzi i tacy zbuntowani! Spójrz na swe matczyne serce! Nie możesz pozwolić, aby nieprawość rządziła światem i zatruwała tyle Twych niewinnych dzieci już od szkoły podstawowej! Jesteś przepełniona współczuciem, jak mogłabyś pozwolić, żeby tyle Twych dzieci przepadło bez zastanowienia na tych drogach śmierci przedstawianych na wszystkich ekranach?! Jak mogłabyś nas opuścić w chwili, gdy Zachód przekracza wszelkie miary perwersji, depresji i samobójstw?

Zbyt dobrze wiesz, w jakich ciemnościach kroczymy. Ale słuchasz szczerej modlitwy i dla jednego dziecka, które płacze, rozwijasz całą siłę swego wstawiennictwa przed Ojcem Miłosierdzia. Kochana Mamo, błagamy Cię, zdwój Twe interwencje w naszej intencji i uzyskaj od naszego Ojca to, żebyś pozostawała z nami w Medjugorju jeszcze długo, długo!

Wzbudź wśród nas szeregi ludzi modlitwy i świętości i unieszkodliw tych, którzy pracują dla złego.

Po raz pierwszy w swych orędziach powiedziałaś, że walczyłaś o nas, „jak matka walczy o swe dzieci”. Nie musiałabyś walczyć, gdyby nie było wojny! Więc usłysz hałas, jaki dochodzi z frontu i zgiełk, jaki czyni nieprzyjaciel, zobacz niepokój tych, którzy jeszcze nie wzięli dobrej broni i nie bądź zmęczona naszymi wizytami!

Kochana Mamo, przyjdź nam z pomocą!”

 

3 – Święty na rok 2008?

Pewna stara tradycja Kościoła polega na tym, że na początku roku wyciąga się imię świętego. W swym zakonie w Polsce czyniła to s. Faustyna (patrz Dzienniczek, §360). My także poprosiliśmy o świętego, żeby towarzyszył naszej rodzinie Dzieci Medjugorja w r. 2008 i otrzymaliśmy św. Maksymiliana Kolbe! Otrzymaliśmy go już w r. 2001, więc jest to znak, że on nas kocha szczególną miłością i liczy na nas, że będziemy żyli z Niepokalaną. Będzie nam pomagał jak nigdy! Więc wzywajmy go razem każdego dnia tego roku, żeby uzyskał dla nas łaskę poświęcenia nas Matce Bożej i pracowania z Nią ręka w rękę. Strona anglojęzyczna Children of Medjugorje otrzymała św. Marię z Magdali, bliską przyjaciółkę Maryi!

Każdy może także otrzymać szczególnego świętego (patrz PS. 1.). Ten święty będzie waszym towarzyszem podróży w czasie tego roku, waszym przyjacielem, waszym powiernikiem. Będzie was bronił, pomagał wam w waszym życiu codziennym i sprawi, że odkryjecie waszą własną drogę do świętości. Ubogaci was swymi cnotami i będzie mówił do waszego serca, stosownie do zażyłości, w jakiej będziecie chcieli z nim żyć. Przeczytajcie o jego życiu, jego dzieła!

 

4 – Nie omijajcie Lourdes!

Jesteście szczęśliwi, jeśli w tym roku będziecie mogli udać się do Lourdes, ponieważ można tam zdobyć wielkie łaski z okazji 150-tej rocznicy objawień Maryi małej Bernadecie! Od 2 lutego (Objawienie Pańskie) do 11 lutego (Matki Bożej z Lourdes), każdy może uzyskać szczególny odpust modląc się przed obrazem Matki Bożej z Lourdes (patrz P.S. 10). Podczas całego jubileuszu odpust zupełny jest udzielany zgodnie ze zwykłymi warunkami Kościoła. Ze swej strony zawsze stwierdzałam wielką komplementarność pomiędzy Lourdes a Medjugorjem. Nie przegapcie, żeby się obmyć w wodzie ze źródełka, Maryja oczekuje was tam z łaskami uzdrowienia, uwolnienia, pokoju, światła, żebyście mogli kochać, przebaczać i postępować do przodu w świętości. Tak jak w Medjugorju, Maryja czyni tam to, co jest niemożliwe!

 

Droga Gospo, jak moglibyśmy oddać Ci całe to dobro, jakie Ty nam czynisz!?

 

Siostra Emmanuel +

 

PS. 1. - Zalecamy wam, żebyście skopiowali listę świętych z naszej strony http://www.enfantsdemedjugorje.com/. Wydrukujcie ją, wytnijcie imiona i włóżcie je do koszyka. Podczas spotkań rodzinnych (przyjaciół lub wspólnoty) po wspólnym wezwaniu Ducha Świętego niech każdy wylosuje karteczkę, a dowie się, jaki święty wybrał go na rok 2008. Istotnie to święci wybierają nas, a nie my ich! Wraz z tym świętym otrzymujecie także zadanie specjalne i intencję do modlitwy. Mówcie innym o tej tradycji, także wasi przyjaciele potrzebują pomocy z Nieba i przykładu świętych!

 

PS. 2. – Podarujcie innym cudowną książkę ojca Jacques Philippe: "Appelés à la vie" („Wezwani do życia”). Któż nie czytał jego « Recherche la Paix et poursuis-la » (Szukaj pokoju i idź za nim), najlepszego bestseleru! Informacje - tel. : 02 54 88 21 18. infos2@editions-beatitudes.fr This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.editions-beatitudes.fr/  – Sprzedaż wysyłkowa: http://www.logos-beatitudes.com/.

 

PS. 4. – Przeczytajcie i podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes – 408 stron, fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. 17,50 euro + 4,50 porto całk. commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/. Wersja angielska "L'Enfant caché de Medjugorje" jest do nabycia w Medjugorju. « The Hidden Child of Medjugorje », 9 euro, 416 stron. Do nabycia w Devotions, tel. : +387 36 651 497, i w Phoenix, tel.: 650 917. W USA, 19 US$ - Patrz http://www.childrenofmedjugorje.com/. Po niemiecku, 22 euro. Parvis Verlag, Suisse. Tel.: +41 269 159 399 book@parvis.ch This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - www.parvis.ch. Po polsku: Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł (7 euro). Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku, 9 euro, Wydawnictwo Shalom, tel.: +39 071 745 0440. Inne wersje w trakcie produkcji. Szukamy dobrych tłumaczy na język słowacki, czeski i japoński.

 

PS. 5. - Wigilia ku czci Miłosierdzia Bożego w Lyon 11 lutego 2008 r., od godz. 19:00 do 22:30. Eglise St Pothin, 127 rue de Créqui, Métro Foch. O godz. 18 :00 spowiedź i uczczenie relikwii s. Faustyny. Następnie o godz. 19:00 namaszczenie chorych, nauka, procesja z relikwiami i adoracją. Informacje: 04 78 09 95 05

 

PS. 6. - Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z 25-ego:

Strasburg: 03 88 67 88 22, Montpellier: 04 67 65 59 50

Paryż: 01 39 75 03 82, Perpignan: 04 68 87 78 09

Nantes: 02 40 25 72 86, Bordeaux: 05 56 88 37 48

Egipt, Kair: 419 20 49, La Réunion: 02 62 59 77 16

Kanada, Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 77 i 02 779 55 79Wiadomości z Medjugorja: Paryż: 01 39 75 03 82

Montreal: (514) 332 2140, Belgia: 04 286 20 52

 

PS. 7. – Posłuchajcie płyt CD z Maria Multimedia na swym komputerze! Odwiedźcie stronę http://www.exultet.net/

 

PS. 8. – Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/  - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 9. - Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać w e-mailu orędzie Maryi i Wiadomości z Medjugorja S. Emmanuel.

W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku (nowość!) medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 

PS. 10 – Katechizm Kościoła Katolickiego przypomina, że warunkami otrzymania łaski odpustu zupełnego są: Spowiedź Sakramentalna i Komunia Eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu (§ 1471 i nast.)

 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm