Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 
 
Poli18 lutego 2009 r., św. Bernadety PDF    Print    E-mail

Les Enfants de Medjugorje 2009

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

18 lutego 2009 r., św. Bernadety

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 2 lutego widząca Mirjana miała comiesięczne objawienie prywatnie, tak jak 2 lutego każdego roku. Wówczas znajdowała się we Włoszech. Na zakończenie objawienia przekazała to orędzie swym bliskim:

„Drogie dzieci, z matczyną miłością pragnę przypomnieć wam lub zwrócić waszą uwagę na niezmierną miłość Boga i cierpliwość, która z niej wypływa. Wasz Ojciec posyła mnie i czeka. On czeka na wasze otwarte serca, gotowe do pełnienia Jego dzieł. Czeka na wasze serca zjednoczone w miłości chrześcijańskiej i miłosierdziu w duchu mojego Syna. Dzieci, nie traćcie czasu, ponieważ nie jesteście jego panami. Dziękuję wam.”

Na prośbę biskupa objawienie 2 marca i następne nie będą już we Wspólnocie Wieczernika. Bez wątpienia będą przy Błękitnym Krzyżu.

 2 – Św. Jan od Krzyża jest naszym towarzyszem niebieskim na rok 2009! Naszym zadaniem jest „prosić Boga, żeby dał nam świętych kapłanów i świętych kierowników duchowych”. Papież Jan Paweł II zalecał wiernym, aby POWRÓCILI do wielkich MISTYKÓW chrześcijańskich. Między innymi cytował św. Jana od Krzyża, Katarzynę Sieneńską, Teresę z Avila, Małą Tereskę… Będzie to źródłem wielkiego uzdrowienia dla nas, którzy jesteśmy nasączeni pustą mową mediów i często traciliśmy z oczu wspaniałe powołanie duszy ludzkiej zawarte w planie Stwórcy. Gospa prosiła o to w grupach modlitwy: „Czytajcie żywoty świętych!” Dzieci są szczególnie wrażliwe na piękno świętych. Jeśli ich rodzice mogą karmić je takimi przykładami, są gotowe przeciwstawić się wewnętrznej pustce, która pustoszy tylu młodych! (Patrz PS. 1)

 3 – Powracam z moją asystentką z wielkiej misji w Egipcie, Afryce Południowej i na wyspie Mauritius! Jakie to szczęście głosić orędzia ludziom, którzy zamieniają się w słuch i każde słowo Maryi traktują jak skarb, którego Ona udziela nam w swej dobroci! Poruszyła nas ich dobra wola, aby te orędzia zastosować w praktyce, jak również ich ogromne pragnienie kontynuowania formacji tu na miejscu zaraz po zakończeniu misji. Szczególnie błogosławiona była zbyt krótka wizyta w Górnym Egipcie wśród ludu bardzo prostego, przyzwyczajonego do życia w łączności ze Świętą Rodziną, która u nich się schroniła. Na przykład w wielkiej grocie w Asjut w Dolinie Nilu Matka Boża objawiła się kilka razy w ostatnich dziesięcioleciach, i to przed zgromadzonymi na modlitwie. Chętnie bym tam rozbiła namiot na jakiś czas… Na następny miesiąc jest przygotowywana misja w Azji, dziękuję, że razem z nami zanosicie za nią modlitwy!

Ostatnim razem po powrocie z Johannesburga czekała na nas ważna wiadomość:

 4 – Rok szabatowy dla ojca Jozo Zovko. Oto oficjalny list opublikowany przez jego asystentkę, panią Vesnę Curic:

Siroki Brijeg, 9 lutego 2009

Niniejszym pragniemy was poinformować, że z powodu zdrowia, potrzeby odpoczynku i odzyskania sił i z powodu prac budowlanych w Badija (w Chorwacji), ojciec Jozo Zovko poprosił swych przełożonych o pozwolenie na przebywanie poza prowincją. Odpowiedzialni za prowincję zaaprobowali tę prośbę.

Z tego powodu anulujemy wszystkie programy ustalone na ten rok. Prosimy wszystkich naszych koordynatorów i współpracowników, organizatorów pielgrzymek do Medjugorja, organizatorów grup modlitwy i rekolekcji, jak również Ośrodki Medjugorja i pielgrzymów, aby zechcieli to uszanować i w tym okresie nie planowali ani nie prosili o spotkanie z ojcem Jozo.

Dziękujemy wam za wasze zrozumienie i zjednoczeni w modlitwie jesteśmy naprawdę wasi w Chrystusie.

Vesna Cuzic (w imieniu ojca Jozo)

International God-Parenthood for the Herceg-Bosnian Child

 Gdy Pan pozwala, że powstaje pustka, dziura, bolesna nieobecność, to wie, dlaczego na to pozwala i ma w tym swój plan. Gdy Abraham miał oddać swego syna Izaaka, to tylko po to, żeby stać się jeszcze płodniejszym, ale musiał przejść przez to pozorne zniszczenie obietnicy Bożej. Gdy św. Józef sądził, że musi zrezygnować z poślubienia Maryi, to tylko po to, żeby jeszcze bardziej Ją odnaleźć, ale musiał przejść przez tę agonię, aby poszerzyć swe serce. Gdy…

Jeśli nieobecność ojca Jozo jest bolesnym brakiem dla pielgrzymów i dla każdego z nas tutaj, niemniej jest dobrze przyjąć to wydarzenie pozytywnie, nie jak klęskę, lecz jak dar Boga, który posłuży się tym dla większego dobra. Na przykład może tak być, że to wycofanie się ocali życiu ojcu Jozo, który jest bardzo zmęczony, i nie dopuści, żeby w ciągu kilku sekund padł on jak ojciec Slavko! Może też być tak, że ta zmiana rytmu pozwoli mu pojąć inne aspekty planu Maryi dla Medjugorja po to, żeby przekazać je nam później?

Jesteśmy pewni, że nie mylimy się przyjmując to doświadczenie z ufnością, a nawet z wdzięcznością, bo to pozwoli Panu uzyskać z tego owoce w czasie i w wieczności. Ale jeśli będziemy rozpaczać patrząc na to, co mieliśmy a już nie mamy (lub gorzej: jeśli próbujemy oskarżać kogoś, kto byłby przyczyną tej straty), to tracimy czas i opóźniamy plan Boży. Domyślam się, że ojciec Jozo oczekuje od nas pięknej postawy wiary. Niech to będzie naszym sposobem, żeby mu podziękować za te 27 lat służby!

Módlmy się razem za niego. Powróćmy także do jego niestrudzonego nauczania, teraz dostępnego na tylu płytach CD, DVD i w książkach.

 

Droga Gospo, wśród doświadczeń tego życia Ty jesteś naszą wspaniałą gwiazdą!

 

Siostra Emmanuel +

 

PS. 1 – Podstawowa książka, aby wejść w św. Jana od Krzyża: «Jean de la Croix - La montee du Mont Carmel » (Jan od Krzyża – Wejście na Górę Karmel), z przewodnikiem sporządzonym przez Marie Joseph Huguenin o.c.d. Editions du Carmel, 1999, Toulouse. 21 euro.

 PS. 2 – Wspaniała nowa książka o poświęceniu się Maryi o. Alexis Wiehe! Tout a Jesus par Marie

(Wszystko dla Jezusa przez Maryję) (Ed. du Lau, 42 rue Victor Thouron, 83130 La Garde). 12 € + port. Link: http://www.diocese-frejus-toulon.com/Tout-a-Jesus-par-Marie.html

PS. 3 – 11 Kongres Miłosierdzia Bożego w Paryżu od 20 do 22 lutego 2009 r.

 Organizowany przez Ojców Palotynów, 95 rue de Sevres, Paris 6, od 9:30 do 17:30. Na temat « L Eglise et le monde s adressent a la Misericorde Divine» (Kościół i świat zwracają się do Miłosierdzia Bożego). Informacje : 25 rue Surcouf, Paris 7e. Tel: 01 40 62 69 11.

 PS. 4 – Czytajcie i podarujcie "L Enfant cache de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes. Fotografie barwne. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. Cena: 17,50 euro + 4,50 porto całk.  Tel : 02 54 88 78 18 -

commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/

 Po chorwacku książka będzie wydana 1 marca w Medjugorju! (w “Devotions”, 9 euro. Tel. +387 36 651 497)

Po angielsku: W USA idźcie do naszego sklepu COM: www.childrenofmedjugorje.com następnie kliknijcie “Shop COM”. $19 + opłata pocztowa. W Medjugorju w sklepiku parafialnym, w „Devotions”, 9€. Tel. +387 36 651 497, lub “Catholic bookstore”, Tel. +387 36 650 917.  W Wielkiej Brytanii, 7£, Tel +44 2920 460 189. W Irlandii, Veritas, Dublin, Tel: 01 878 8177 - sales@veritas.ie This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it W Południowej Afryce, Tel: +27 393 172 825. Po hiszpańsku, 7€, “Hijos de Medjugorje”, Barcelona - +34 629 79 28 49 - gsba15@yahoo.es This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it . Po portugalsku (z imprimatur!) 13 € w Diel, Lisboa, http://www.dielnet.com/ Po niemiecku 22€, Parvis Verlag, Suisse. Tel: +41 269 159 399 - http://www.parvis.ch/. Po polsku, Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask, Maillard E., wydano w Warszawie w Wydawnictwie Marianów, 27 zł. Tel.: +48 22 642-50-82, sekretarz@marianie.pol.pl This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - www.wydawnictwo.pl. Po włosku, Editrice Shalom, Ancona, 9€ - Tel: +39 071 745 0440 - http://www.editriceshalom.it/ Po holendersku, 15€, n.imkamp@tele2.nl This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub veys.stefaan@skynet.be This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - Tel: +32 56 777373.

Powstają wersje: libańska, rumuńska, rosyjska, koreańska, albańska i chińska. Poszukujemy dobrych tłumaczy na czeski, węgierski, japoński i słoweński.

 

 

 Powstają wersje: libańska, rumuńska, rosyjska, koreańska, albańska i chińska. Poszukujemy dobrych tłumaczy na czeski, węgierski, japoński i słoweński.

 PS. 5 - Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 PS. 6 - Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach.

 Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 Nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, dziękujemy wam za cierpliwość! Wszelka kompetentna pomoc będzie mile widziana. Piszcie do wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com

 PS. 7 - Automatyczne sekretarki 24 godziny na dobę z orędziami z 25-ego:

 Strasburg: 03 88 67 88 22,              Montpellier: 04 67 65 59 50

 Paryż: 01 39 75 03 82,                     Perpignan: 04 68 87 78 09

 Nantes: 02 40 25 72 86,                   Bordeaux: 05 56 88 37 48

 Egipt, Kair: 419 20 49,                     La Reunion: 02 62 59 77 16

 Kanada, Montreal: (514) 332 2140,   Belgia: 04 286 20 77 i  02 779 55 79

 Wiadomości z Medjugorja:                        Paryż: 01 39 75 03 82

 Montreal: (514) 332 2140,                Belgia: 04 286 20 52

 

PS. 8 - Na stronie exultet.net posłuchajcie płyt CD Maria Multimedia, zwłaszcza tych z Medjugorja!

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm