Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 
15 marca 2009 r. PDF    Print    E-mail

Les Enfants de Medjugorje 2009

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 marca 2009 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 2 marca, w obecności kilku osób, Mirjana miała u siebie comiesięczne objawienie. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci! Jestem tu pośród was. Patrzę w wasze serca zranione i pozbawione pokoju. Zagubiłyście się, moje dzieci! Rany spowodowane grzechem stają się coraz większe i coraz bardziej oddalacie się od autentycznej prawdy. Szukacie nadziei i pocieszenia w miejscach błędnych, podczas gdy ja wam daję szczerą pobożność, która żywi się miłością, ofiarą i prawdą. Daję wam mojego Syna.”

 

2 „Drogi św. Józefie, w obecnym czasie jesteś bardziej niż kiedykolwiek człowiekiem, którego nam potrzeba!” Zbliża się uroczystość św. Józefa – 19 marca – z całym orszakiem jego łask. Jeśli go jeszcze nie wzięliście za swego obrońcę i „przyjaciela rodziny”, to nie jest za późno. Modlitwa do niego przynosi zadziwiające łaski, jego dobroć przerasta wyobraźnię! Pewien powszechnie znany fakt zainspiruje tych, którzy obawiają się o swe mieszkanie:

Deni Nardo, wiek 46 lat, mąż Cinzii, ma 3 dzieci. Jest to modląca się rodzina z Wenecji, która chętnie pomaga swej parafii. Żeby mieć z czego żyć, prowadzą małą pizzerię. Pielgrzymują do Medjugorja od r. 84 i starają się żyć orędziami Maryi. Wcześnie się pobrali, mieszkają w przeciętnym małym mieszkaniu, ale dzieci rosną i odczuwa się potrzebę powiększenia ich przestrzeni życiowej. Ich ostatni syn spał w ich małżeńskim pokoiku i to nie mogło tak trwać. Ale finanse nie pozwalały im znaleźć czegoś lepszego. Deni opowiada:

„Pewnego dnia natykam się na pewne świadectwo s. Emmanuel na temat św. Józefa i mówię do Cinzii: „Patrz, ta rodzina jest naprawdę podobna do naszej! Bóg im pobłogosławił, gdy odprawili nowennę do św. Józefa!”

Rodzina Deni decyduje się więc odprawić tę nowennę razem. I jak było powiedziane, żeby pod figurą św. Józefa umieścić list, tak też zrobili. „Drogi św. Józefie, mówił list, jesteśmy rodziną od 5 lat i potrzebujemy większego domu. Umowa na nasz obecny dom wygasa w przyszłym roku!” Wszyscy podpisali ten list, który zawierał także rysunek upragnionego domu ze wszystkimi szczegółami, ilością potrzebnych pokoi, itd. Kopia została wysłana do Medjugorja w celu umieszczenia jej pod figurą św. Józefa w naszym domu.

Ponieważ w następnych dniach nowenny nic się nie działo, Deni powiedział do Cinzii: „Może list potrzebuje czasu, żeby dotrzeć do Medjugorja! Odprawię drugą nowennę, to nie będzie za dużo!”

Ta nowenna się kończy, Deni (który każdego wieczoru idzie na Mszę św.) spotyka parafiankę, która mówi do niego: „Deni, mam sąsiadkę, która chce sprzedać swój domek, jest taki a taki…” Deni przyznał, że to odpowiadało upragnionemu domowi. Zdecydował, żeby niezwłocznie pójść i go zobaczyć, a przede wszystkim sprawdzić cenę. Właścicielka straciła męża i chciała pojechać do dzieci w Austrii. Powiedziała do Deni: „Pewien człowiek przyszedł go zobaczyć i chciał go kupić. Naprawdę mi ulżyło. Ale tego ranka przyszedł mi powiedzieć, że już go nie chce, więc poczułam się źle! Zależy mi na szybkiej sprzedaży. Więc jeśli pan chce go mieć, zrobię panu porządną obniżkę, zwłaszcza że często pan chodzi do kościoła, zgodnie z tym, co mi powiedziała sąsiadka”. Zaraz nazajutrz Deni przelał zadatek i podpisał umowę. Ale ta dama stwierdziła: „Wczoraj wieczorem, po pana odjeździe, przyszli jacyś ludzie i zaproponowali, że kupią dom za dużo wyższą cenę. Ale ja im powiedziałam: nie, ponieważ zarezerwowałam go dla pana!”

Wszystkie te fakty zebrane razem pozwoliły Deni zrozumieć, że św. Józef poprowadził każdy szczegół operacji! Dom nie jest ani za duży, ani za mały. Dobry właśnie dla nich! Jest parterowy, tak jak o to prosili, ponieważ z wiekiem schody stają się trudne do wspinaczki. Przed i za domem ogródek, jak na rysunku! Dom nazwali „Willą św. Józefa”. Gdy ktoś zwraca im uwagę, że nikt z nich nie nazywa się Józef, opowiadają swą historię i pokazują list, jaki napisali do św. Józefa, wraz z rysunkiem (zafoliowanym, żeby się nie zniszczył!) Te dokumenty pozostają zawsze blisko figury św. Józefa trzymającego Dzieciątko. A Cinzia dodaje: „Gdy znaleźliśmy dom, padliśmy sobie w ramiona mówiąc: „To jest prawda, św. Józef jest prawdziwy, wysłuchał naszych życzeń!”

 

3 Ojciec Jozo Zovko przebywa teraz w klasztorze w Badija (Chorwacja). Jest dobrze! Ale w Medjugorju jesteśmy pod ostrzałem pytań na jego temat i krążą wszelkiego rodzaju plotki. Uspokójcie się! Zawsze możemy pomóc ojcu Jozo, żeby szybciej wrócił, ale przede wszystkim przez postępowanie zgodne z duchem Gospy: mniej słów, więcej modlitwy! Podczas spotkania przewodników w tym miesiącu w Medjugorju, prowincjał franciszkanów, ojciec Ivan Sesar, przypomniał, że ojciec Jozo poprosił o rok szabatowy i że został mu on przyznany. Dodał: „Jako członek prowincji franciszkańskiej Hercegowiny ma wszelkie kompetencje i obowiązki jak każdy członek tej prowincji, który złożył śluby wieczyste”.

Aby umożliwić nowym pielgrzymom, żeby skorzystali z jego tak cennych nauk, zwracamy się z apelem do tych wszystkich, którzy posiadają dobre filmy lub DVD z ojcem Jozo podczas spotkań z grupami lub podczas jego misji: niech o nich powiadomią. Nasi przyjaciele z Vocepiù (Mediolan)  mogliby zrealizować DVD w kilku językach z najlepszymi fragmentami na temat 5 punktów Gospy i zaproponować pielgrzymom, żeby je obejrzeli w Medjugorju. Dziękuję! Tel. +39 025 830 1229. Pisać należy do vannapg@gmail.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub do pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it .

 

4 – „Nie mam czasu się modlić!” – powiedział jakiś młody do pewnego włoskiego księdza. – Więc poświęć czas śniadania na modlitwę – powiedział ksiądz. – A wtedy… zawsze znajdziesz czas na jedzenie!”

 

Matko Miłosierdzia, Ty widzisz nasze serca zranione i pozbawione pokoju. Chwyć je i poprowadź do Zmartwychwstania!

 

Siostra Emmanuel+

 

Orędzie z 25 lutego 2009 r.: „Drogie dzieci! W tym czasie wyrzeczeń, modlitwy i pokuty wzywam was ponownie: idźcie i wyznajcie swoje grzechy, żeby łaska mogła otworzyć wasze serca, i pozwólcie, żeby ona was zmieniła. Nawróćcie się dzieciaczki, otwórzcie się na Boga i na Jego plan dla każdego z was. Dziękuję wam, że odpowiedziałyście na moje wezwanie.”

 

PS. 1 – Nie zapomnijcie o nowennie do Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku do niedzieli po Wielkanocy, 19 kwietnia. Do zdobycia całe potoki łask! (Informacje Violeta, Tel.: 0145031760 - v.wawer@free.fr This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it )

 

PS. 2 S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje od 27 do 29 listopada na temat « Aimer Jésus avec le cœur de Marie » (Kochać Jezusa sercem Maryi). Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel. 0254887885, Fax 0254886781. Ten weekend jest otwarty dla wszystkich. . bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.beatitudes-nouan.org/

 

PS. 3 – „Idźcie i wyznajcie swoje grzechy!” – powiedziała do nas Maryja. Te płyty CD pomogą wam ponownie odkryć ten sakrament, który odbudowuje nasz pokój z Bogiem:

Pardonne-nous nos offenses comme nous pardonnons (Przebacz nam nasze winy jako i my przebaczamy),  ojciec Jacques Philippe

-  La Confession (A), un remède pour l’Occident, (Spowiedź (A), lekarstwo dla Zachodu), S. Emmanuel

-  La Confession (B), sacrement de la paix,  (Spowiedź (B), sakrament pokoju), S. Emmanuel

Comment se confesser,  (Jak się spowiadać) Thierry de Roucy

Jésus à Sr Faustine, (Jezus do S. Faustyny), S. Emmanuel

N’aie jamais peur de Dieu ! (Nigdy nie bój się Boga !), Pascal Maillard

Je me confesse, (Spowiadam się), Christine Baud, (dla dzieci 6-10 lat, 7€)

Maria Multimedia - BP 22, F-35750 Iffendic - Tel. 0299099210. 5€ le CD + 5€ porto całk. m.m.m@wanadoo.fr This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - mariamultimedia.com

 PS. 4 –  "L Enfant cache de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) właśnie zostało wydane po chorwacku. 7.50€, Tel. +387 6337 7497 - devotions@tel.net.ba This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

Wersja libańska po arabsku wyjdzie w końcu marca w Libanie, kontakt: office@medugorjeliban.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

Czytajcie i podarujcie "L'Enfant caché de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) s. Emmanuel. Wydawnictwo Ed. des Béatitudes. Do nabycia w księgarni lub w Logos Diffusion. Cena: 17,50 euro + 4,50 porto całk.  Tel : 02 54 88 78 18 -

commande@logos-beatitudes.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.logos-beatitudes.com/

Ta książka otrzymała imprimatur w Portugalii, w Diel - Lisboa - dielnet.com - 13€.

Aby zdobyć już wydane wersje po angielsku, włosku, hiszpańsku, portugalsku, niemiecku, polsku, chorwacku, łotewsku i holendersku, skontaktujcie się z childrenofmedjugorje.com. Wersje rumuńska, rosyjska, koreańska, albańska, słowacka i chińska są w trakcie opracowywania. Poszukujemy dobrych tłumaczy na język czeski, węgierski, japoński i słoweński.

 

PS. 5 Księża! Weźcie udział w Międzynarodowych rekolekcjach w Medjugorju, od 29.06 do 3.07 lub w Festiwalu Młodzieży na początku sierpnia (młodzi was potrzebują!) Informacja parafialna: Tel. +387 36651 988, email: medjugorje-mir@medjugorje.hr This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

lub w Międzynarodowych rekolekcjach dla kapłanów w Ars, od 27.09 do 3.10, głoszonych przez kardynała Schönborna. Słuchowisko duchowe s. Briege McKenna. info@retraitears2009.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://edb.beatitudes.org/ARS2009

 

PS. 6 – Pod koniec stycznia biskup Mostaru poprosił siostrę Elwirę (założycielkę Wieczernika dla rehabilitacji uzależnionych od narkotyków), żeby Mirjana nie otrzymywała już objawień 2 dnia miesiąca. Najbliższe objawienia Mirjana będzie miała u siebie, bądź u stóp wzgórza Podbrdo, przy Błękitnym Krzyżu. Objawienie 18 marca będzie przy Błękitnym Krzyżu. Ta prośba, żeby nie mieć objawień publicznych (w Wiosce Matki, w Wieczerniku, itd.) dotyczy wszystkich wierzących.

 

PS. 7Pielgrzymki i rekolekcje w Medjugorju z Marie Source de Vie, BP 14, F-76133 St Martin du Bec - http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - Tel.: 02 35 30 28 43. Fax: 02 35 30 33 75

 

PS. 8 Zmieniła się ekipa EDM-France (Dzieci Medjugorja), gdy nasi drodzy Charles i Francine poświęcili się teraz swoim licznym wnukom (jednakże pozostając w naszych sercach w ścisłym związku z nami!). Apostolat został teraz powierzony 2 osobom, które posiadają tego samego ducha prostoty i ducha rodzinnego. Nowy adres: Les Enfants de Medjugorje, 2 avenue du Vallon, F-78450 Chavenay.

 

PS. 9 Autostrada między Splitem a Medjugorjem szybko posunęła się do przodu. W rezultacie zyskuje się godzinę!

 

PS. 10 Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach.

Jeśli już zapisaliście się i nie otrzymujecie orędzi, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, sprawdźcie, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy! Gdy nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, orędzia i listy po francusku są na naszej stronie amerykańskiej: www.childrenofmedjugorje.com

 

 

Uwaga: Czy otrzymaliście waszego towarzysza z Nieba na rok 2009? Nie jest za późno! Świętym opiekunem Dzieci z Medjugorja na rok 2009 jest św. Jan od Krzyża. Naszym zadaniem jest „modlić się do Boga, aby dał nam świętych kapłanów i świętych przewodników duchowych”. Mamy dużo pracy! Odwiedźcie naszą listę na stronie http://www.childrenofmedjugorje.com/.

PS. 1 – „Drogie dzieci, najlepszy post to post o chlebie i wodzie. Przez post i modlitwę można zatrzymać wojny, można zawiesić prawa naturalne. Postu nie może zastąpić miłosierdzie …” (21.07.82). „Diabeł stara się was pokonać. Nie pozwólcie na to. Zachowujcie wiarę, pośćcie i módlcie się. Będę z wami na każdym waszym kroku.” (16.11.81)

 

PS. 2 – Gorąco polecamy modlitwę sercem do Świętego Dzieciątka Jezus a także do świętych Młodzianków z Betlejem, ponieważ te modlitwy są bardzo skuteczne. W domu każdy z nas ułożył do nich całkiem prostą modlitwę, jest to bardzo dobry sposób, żeby się do nich zwracać. Są także piękne litanie do Dzieciątka Jezus, jakie każdy może odmówić 9 razy przed 21 stycznia (patrz na dole strony).

 

PS. 3 – Tekst zawiera modlitwę wstawienniczą „za nasze rządy i władze cywilne, żeby wypełniały swe zadania sprawiedliwie i ze współczuciem, we wszystkim szanując dar życia ludzkiego” i „za ciążę bez ryzyka i w dobrym zdrowiu dla wszystkich matek w ciąży i za poród bez niebezpieczeństwa dla ich dzieci. Wyraża także troskę „o dzieci, które nie są upragnione, nie są kochane, są opuszczone lub wykorzystywane, aby Pan natchnął swój lud, żeby je chronił i zapewniał troskę.”

To błogosławieństwo „byłoby wsparciem dla rodziców, którzy oczekują narodzin dziecka, zachęcałoby do modlitw w parafii za mające się narodzić dziecko i za to, żeby zostało uznane oraz zachęcałoby do poszanowania życia ludzkiego w społeczeństwie.” Jeśli to błogosławieństwo jest wypowiadane poza Mszą św., liturgia obejmuje modlitwy wstępne, modlitwę wstawienniczą, błogosławieństwo własne matki i dziecka oraz rytuał końcowy.

 

PS. 4 – Melina akompaniuje na swych cudownych skrzypcach podczas godzin adoracji w Medjugorju. Jej cała rodzina to była jej mama. Odeszła do Ojca w wieku 53 lat podczas wypadku samochodowego we Włoszech. Módlmy się z nią!

 

PS. 5Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach. 

Jeśli już zapisaliście się i nic nie otrzymujecie, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, tak może się zdarzyć z powodu awarii technicznych. Zechciejcie także sprawdzić, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy!

 

PS. 6 Wezwania do Świętego Dzieciątka Jezus z Pragi

Dzieciątko Jezus, Królu chwały, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, nasz prawdziwy Boże i Panie, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego moc działa tyle cudów, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego dobroć jest zawsze gotowa przyjść nam z pomocą, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego uprzejmość pociesza zasmuconych, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego Miłosierdzie przebacza nasze grzechy, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego siła wspiera naszą słabość, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego moc chroni nas przed wszelkim złem, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego najwyższa władza triumfuje nad piekłem, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego uroczy obraz pociąga nasze serca, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego słodkie i święte Imię raduje wiernych, wysłuchaj nas, zmiłuj się nad nami!

Dzieciątko Jezus, którego majestat wypełnia wszechświat, zmiłuj się nad nami!

O, Boskie Dziecię Jezus, racz pomnożyć w nas miłość i nabożeństwo do Twego Świętego Dziecięctwa, zmiłuj się nad nami!

O, Boskie Dziecię Jezus, nie cofaj od nas nigdy Twej ręki, która czyni tyle cudów i zachowaj nas od nieszczęść, jakie nam grożą, zmiłuj się nad nami!

O, Boskie Dziecię Jezus, bądź zawsze naszą pociechą i naszą ucieczką do Twego cudownego obrazu, zmiłuj się nad nami!

V. Jezu cichy i pokornego Serca.

R. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

Módlmy się.

Jezu, nasz Królu, zaklinamy Cię, pochyleni przed Twym świętym Obrazem, rzuć łaskawe spojrzenie na nasze błagające serca pełne niepokoju. Niech Twoje Serce tak dobre, tak pochylone przez współczucie zwróci się ku nam i udzieli nam łaski, o jaką Je usilnie prosimy. Uwolnij nas od troski i zniechęcenia, od wszelkiego zła i trudności, jakie nas przygniatają. Przez zasługi Twego Świętego Dziecięctwa racz nas wysłuchać i udzielić nam pociechy i pomocy, jakiej potrzebujemy, abyśmy Cię chwalili z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen!


 

 

 

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm