Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 


Archiwum wiadomości 
 
15 kwietnia 2009 PDF    Print    E-mail

Les Enfants de Medjugorje 2009

Pozwala się rozpowszechniać ten tekst pod dwoma warunkami:

1) nie zostanie zmienione żadne słowo.

2) zostanie podane źródło „Enfants de Medjugorje”, jak również adres naszego francuskiego serwera www.enfantsdemedjugorje.com

Odwiedźcie nasz angielski serwer www.childrenofmedjugorje.com

Nasz adres e-mail: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

 

15 kwietnia 2009 r.

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1 – 18 marca Mirjana miała coroczne objawienie w obecności wielu pielgrzymów zebranych przy Błękitnym Krzyżu. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące orędzie:

„Drogie dzieci! Dzisiaj wzywam was do tego, żebyście szczerze i długo popatrzyły w wasze serca. Cóż tam zobaczycie? Gdzie jest tam mój Syn i pragnienie postępowania za mną ku Niemu? Moje dzieci, niech ten czas wyrzeczenia będzie czasem, gdy zapytacie siebie samych: ‘Czego mój Bóg osobiście oczekuje ode mnie? Co powinienem czynić?’ Módlcie się, pośćcie, miejcie serce pełne miłosierdzia. Nie zapominajcie o waszych pasterzach. Módlcie się, aby oni się nie zagubili, aby trwali w moim Synu, żeby byli dobrymi pasterzami dla swego stada. Jeszcze raz to wam powtórzę: Gdybyście wiedziały, jak was kocham, płakałybyście ze szczęścia. Dziękuję.”

2 kwietnia Mirjana miała comiesięczne objawienie w obecności kilku osób u siebie (z powodu deszczu), a nie przy Błękitnym Krzyżu, jak przewidywano. Na zakończenie objawienia przekazała nam następujące objawienie:

„Drogie dzieci! W moich słowach jest miłość Boża. Moje dzieci, to jest miłość, która pragnie was zwrócić ku sprawiedliwości i prawdzie. To jest miłość, która pragnie was wybawić z iluzji. A wy, moje dzieci? Wasze serca pozostają zamknięte; są twarde i nie odpowiadają na moje wezwania; nie są szczere. Modlę się za was miłością matczyną, ponieważ pragnę, żebyście wszystkie zmartwychwstały w moim Synu. Dziękuję wam.”

 

2 – Moja misja w Azji

W marcu pojechałam do Tajlandii i Malezji, żeby zanieść tam orędzia Gospy. Ci ludzie bardzo mnie poruszyli otwarciem swych serc i prostotą czynienia wszystkiego w zwyczajny sposób, jak o to prosi Gospa. W Azji jeśli ktoś wierzy w Boga to jest to rzecz normalna, a jest rzeczą dziwną, jeśli się w nic nie wierzy. W tym samym mieście Kuching (wschodnia Malezja) na Wielkanoc przyjęły chrzest setki katechumenów! Są szczęśliwi mogąc przyjąć naszą wiarę, gdy mają okazję ją odkryć. Jaka więc to jest radość, gdy możemy im dać orędzia z Medjugorja! Dziękuję tym wszystkim, którzy się modlili i pościli za tę misję.

Pod koniec mojego pobytu, zaproszona przez pewną francuską rodzinę, mogłam udać się do Chin i odwiedzić Szanghaj. Zadziwiający świat!

W Bangkoku (w Tajlandii) spotkałam ojca Jean Tamaro, księdza salezjanina, który przeżył niebanalną przygodę z Chrystusem. Oto jego świadectwo, przypada w samą porę na ten czas, gdy rozmyślamy na temat kapłaństwa i w szczególny sposób modlimy się za księży!

„Byłem misjonarzem w Tajlandii przez 35 lat. W wieku 50 lat byłem proboszczem parafii Matki Bożej Fatimskiej w Prachuab. Pewnego dnia siedziałem za kierownicą szkolnego minibusa wiozącego kilku uczniów, gdy nagle poczułem, że nie mogę oddychać. Przed oczami zrobiło mi się czarno i nic nie widziałem. Zostałem zaprowadzony do szpitala, gdzie stwierdzono, że mam lekki udar mózgu. Później lekarz zdiagnozował pewną anomalię szyi i powiedział do mnie: ‘Trzeba będzie wyciągnąć panu szyję, żeby panu ulżyć’. Moja szyja była bardzo zwapniała w wyniku pracy na misjach: nosiłem ciężkie ładunki do budowy klasztorów i szkół, cement, drewno, piasek, itd. Gdy wyciągnęli mi szyję, straciłem całe czucie w prawym ramieniu i powiedziałem im, żeby przestali. Był to jakiś błąd medyczny i cała prawa połowa mojego ciała została sparaliżowana! Przepisali mi do wykonania dużo fizykoterapii. W skrzydle siódmym, gdzie miałem te seanse, wszyscy byliśmy inwalidami i ja czułem się strasznie, załamany rozpoczynając życie inwalidy. Każdego wieczoru czułem się rozbity z powodu depresji, a przede wszystkim pokusy rozpaczy. Bycie samotnym w szpitalu daje straszliwe poczucie niemocy i przez wszystkie dni wołałem do Pana: ‘pomocy’!

Trzy miesiące później w kaplicy szpitalnej rozmawiałem z Panem przed Najświętszym Sakramentem, powtarzając Mu, że już nie mogę i błagając Go, żeby mnie z tego wyciągnął! Nagle usłyszałem Jego głos i On mnie spytał: ‘Ile Ja mam lat, mój synu?’ Powiedziałem Mu: ‘Panie, Ty masz 33 lata!’. ‘A ty?’ Odpowiedziałem: ‘Ja mam 50 lat’. Powiedział do mnie:

- Dlaczego mi nie dziękujesz? Dałem ci 18 lat więcej. W wieku 33 lat Ja już byłem martwy.

- Tak, Panie, żałuję! Przebacz mi, że nie doceniłem tych dodatkowych 18 lat życia, jakie mi dałeś.

- Dużo mówiłeś o Mnie, ale Mnie ni znałeś. Skosztuj Mnie! (Słowo ‘skosztować’ jest rzeczywiście bardzo mocne).

- Panie, co chcesz mi przez to powiedzieć?

- Mój synu, Ja cię nie wyświęciłem po to, żebyś był robotnikiem. Nie wyświęciłem cię po to, żebyś był administratorem. Wyświęciłem cię po to, żebyś był MNĄ!

Słowo MNĄ jest rzeczywiście bardzo wyraźne. Jezus dodał:

- Gdy cierpiałem, czułem się opuszczony, przybity… Jest to sytuacja bardzo bolesna. Teraz ty wiesz.

Byłem wstrząśnięty! Zacząłem rozumieć, co Jezus chciał mi powiedzieć i rzekłem do Niego:

- Tak, Panie, dziękuję Ci za to, że dałeś mi tę okazję, żebym naprawdę przeżył Twój ból i Twoje cierpienie. Dziękuję, że mi przypomniałeś, że wyświęciłeś mnie po to, żebym był TOBĄ.

Począwszy od tego dnia, odczuwałem spokój i pokój. Stopniowo palce prawej ręki zaczynały się poruszać. Moje nogi odzyskiwały ruchliwość. Dzięki modlitwie i reedukacji było mi coraz lepiej do tego stopnia, ze w skrzydle siódmym wszyscy mnie pytali: ‘Co to jest to twoje lekarstwo? Czy można je kupić?’

Mówiłem do nich: ‘To jest Pan, jedynie Pan! Wierzcie w Boga!’

Musiałem zrobić USG i lekarze zobaczyli, że moja szyja była jeszcze zwapniała. Więc mnie zoperowali, dając szansę powodzenia 50%. Powiedziałem: ‘Panie, wszystko zależy od Ciebie, daję Ci moje życie. Zajmij się mną!’ Operacja trwała 10 godzin. Miałem w szyi 36 śrub i 3 wielkie płyty. Po operacji mogłem poruszać palcami, ramionami i nogami!

Teraz mam ufność w Panu. Wyświęcił mnie, żebym BYŁ NIM, więc pozwalam Mu działać. Przeżywam moją posługę kapłańską dla NIEGO, ponieważ wiem, że to rzeczywiście ON żyje we mnie i przeze mnie kontynuuje Swe dzieło głoszenia Ewangelii, uzdrawiania i uwalniania. A więc wychwalajmy Pana i dziękujmy Mu! Niech moje doświadczenie będzie dla Jego większej chwały!”

 

3 – Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję!

Przemoc, perwersja, upadek ekonomiczny, obawa przed jutrem, propagowanie kultury śmierci… Czy nasz świat dryfuje? Czy Maryja nie mówi do nas: „Jesteście stracone, moje dzieci”? Co my zrobimy? „Podnieście głowę” – poleca nam Jezus, gdy zło zdaje się panować. „Nie lękajcie się!”

Przed śmiercią kardynał Hlond powiedział: „Zwycięstwo, jeśli przyjdzie, to przyjdzie przez Maryję”. Jan Paweł II lubił powtarzać te prorocze słowa. „W Polsce, pisał on, byłem świadkiem wypełnienia tego słowa. Pewnego razu po wyborze na Papieża, gdy stawałem wobec problemów całego Kościoła, ta intuicja, to przekonanie zawsze we mnie trwało: także w tym wymiarze uniwersalnym, zwycięstwo, jeśli przyjdzie, zostanie przyniesione przez Maryję. Chrystus zwycięży przez Maryję. On chce, żeby ona była włączona w zwycięstwa Kościoła, w świat dzisiejszy i świat jutrzejszy”. (Przekroczyć próg nadziei, str. 319)

Bardzo pięknie, ale jak to zrobimy? Uchwycimy się Jej i będziemy czynić WSZYSTKO, co Ona nam mówi. Jej orędzia powtarzaliśmy od tylu lat! Nie jest zbyt późno, żeby zacząć nimi żyć. Jej zalecenia są proste i niezawodne. Najświętsza Panna nigdy nas nie opuści; lecz my nie opuszczajmy Jej! Jej ręka spoczywa na nas i na tych, którzy szczerze próbują żyć Ewangelią i umieścić Boga na pierwszym miejscu. Gdy świat stawia Boga na ostatnim miejscu, to błądzi i nie wie, jak działać w konsekwencji odrzucenia przez niego Boga. Lecz Maryja pokazuje nam, jak panować nad sytuacją i to wśród niesłychanych łask!

Na przykład, tu w Medjugorju, nie ma miesiąca, żebyśmy nie doświadczyli znaków od Opatrzności, na przykład rozmnożeń. Jednakże nie jesteśmy ani głodni, ani nadzy, ani bez dachu. Dlaczegoż więc ta tak widoczna pomoc z Nieba? Jezus przygotowuje nas. Uczy nas, żeby liczyć tylko na Niego i Jego obietnice. Jeśli jakiegoś dnia nie mamy nic do jedzenia, czym się ogrzać, jeśli brak nam opieki medycznej, to nic nie stracimy, ponieważ On uczyni i już uczynił swe cuda rozmnożenia chlebów, mięsa, paliwa i wszystkich potrzebnych rzeczy. Jezus nie stał się słabszy przez 2000 lat, On jest ten sam! Gdy porzucą nas nasze zwodnicze zabezpieczenia, to nie będzie to rozpacz, lecz Dzieje Apostolskie wreszcie przeżyte wśród wiernych, ponieważ Ojciec nas kocha i wie, czego potrzebujemy. Dlaczego by więc już od dzisiaj nie doświadczyć „szukania wpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie nam dodane” (Mt 6,33) i nie damy się zaskoczyć jak te „panny nierozsądne” (Mt. 25, 1-13).

Jezus powiedział do s. Faustyny: „Zajmij się Mną, a ja zajmę się tobą!”

W Amsterdamie w r. 1951 Matka Boża podała bardzo silną modlitwę, dobrze jest ją często odmawiać: „Panie Jezu Chryste, Synu Ojca, wyślij teraz na ziemię Twojego Ducha. Niech Duch Święty zamieszka w sercach Twoich ludzi, aby byli zachowani o zepsucia, nieszczęść i wojny. Niech Pani wszystkich Narodów, błogosławiona Panna Maryja, będzie naszą Wspomożycielką. Amen.”

(za pozwoleniem Kościoła)

Zwycięstwo Niepokalanego Serca Maryi i zwycięstwo Serca Jezusa w naszym życiu – to właśnie powinno nas zajmować w pierwszym rzędzie, dla większego szczęścia wszystkich. Jezus nie obiecywał nam, że będzie łatwo (fr. facilité), lecz szczęście (fr. félicité)!

 

4 – „Niech nikt od was nie odchodzi nie będąc szczęśliwszym. Bądźcie żywym odblaskiem dobroci Bożej: łagodność na waszej twarzy, łagodność w waszych oczach, łagodność w waszym uśmiechu!” (Matka Teresa)

 

O Matko ukochana, zwróć ku nam swe miłosierne spojrzenie i zlej na nas Twą łagodność! Nie opuszczaj nas!

 

Siostra Emmanuel +

 

 

PS. 1 – Nie jest za późno, żeby rozpocząć Nowennę do Miłosierdzia Bożego, (która kończy się w tę sobotę 18 kwietnia), ponieważ można ją odmawiać w każdej chwili. Do zdobycia są potoki łask, dzięki szczerej spowiedzi, dobrej Komunii św. i innym warunkom! Zobacz tę nowennę w następujących linkach:

http://www.missa.org/nmd.php lub http://divinemisericorde.blogspot.com/2007/04/neuvaine-la-divine-misericorde.html

Witryna: http://www.faustine-message.com/. Koniecznie przeczytajcie „Dzienniczek” s. Faustyny, bestseller, który zmienia serca!

 

PS. 2 – S. Emmanuel będzie w Medjugorju głosić nauki 5 razy od 13 do 17 lipca, podczas sesji „Modlitwa w szkole Maryi. Królowej Pokoju”, organizowanej przez Marie Source de Vie, (Informacje : BP 14, F 76133 St Martin du Bec, http://www.msvie.com/ - contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it – Tel. 02 35 30 28 43).

 

PS. 3 – Od 27 do 29 listopada S. Emmanuel będzie głosiła rekolekcje na temat „Kochać Jezusa Sercem Maryi” w Burtin, F 41600 Nouan le Fuzelier (Sologne). Tel. 0254887885, Fax 0254886781. Ten weekend jest otwarty dla wszystkich. Zapiszcie się szybko! bethanie.retraite@beatitudes.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://www.beatitudes-nouan.org/

 

PS. 4 – Pilne! Wśród naszych aktywnych współpracowników EDM (Dzieci Medjugorja) jest pewna rodzina z 5 dzieci, która pragnie kupić wielki dom pomiędzy Wersalem a Paryżem, jeśli możliwe – z małym ogrodem oraz łatwą komunikacją ze względu na młodzież studiującą w Paryżu. Kontakt: Magnificat328@gmail.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

PS. 5 - "L Enfant cache de Medjugorje" („Ukryte Dzieciątko z Medjugorie - świadectwa łask”) zostało wydane po chorwacku. 7.50€, Tel. +387 6337 7497 - devotions@tel.net.ba This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

 

PS. 6 - Księża! Weźcie udział w Międzynarodowych rekolekcjach w Medjugorju, od 29.06 do 3.07 lub w Festiwalu Młodzieży na początku sierpnia (młodzi was potrzebują!) Informacja parafialna: Tel. +387 36651 988, email: medjugorje-mir@medjugorje.hr This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it lub contact@msvie.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it

lub w Międzynarodowych rekolekcjach dla kapłanów w Ars, od 27.09 do 3.10, głoszonych przez kardynała Schönborna. Słuchowisko duchowe s. Briege McKenna. info@retraitears2009.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it - http://edb.beatitudes.org/ARS2009

 

PS. 7Zapiszcie się, żeby każdego miesiąca otrzymywać email z Wiadomościami z Medjugorja S. Emmanuel. W języku francuskim: wmmedjugorje@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

Po angielsku lub niemiecku: pray@childrenofmedjugorje.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po włosku: info@vocepiu.it This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po hiszpańsku: gisele_riverti@mensajerosdelareinadelapaz.org This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po chorwacku: rsilic@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ,

po portugalsku medjugorjeport@yahoo.com This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it .

Strona http://www.childrenofmedjugorje.com/ podaje te wiadomości w innych językach.

Jeśli już zapisaliście się i nie otrzymujecie orędzi, to zechciejcie ponownie wysłać wasz adres e-mail, sprawdźcie, czy nie został zablokowany przez wasz filtr antyspamowy! Gdy nasza strona internetowa http://www.enfantsdemedjugorje.com/ jest w przebudowie, orędzia i listy po francusku są na naszej stronie amerykańskiej: www.childrenofmedjugorje.com

 

„Wyrzeknijcie się grzechu i podejmijcie drogę zbawienia, drogę, którą wybrał mój Syn. Wśród wszystkich waszych doświadczeń i waszych cierpień, Bóg znajdzie dla was drogę radości. Dlatego dzieciaczki módlcie się!” (25.03.06)

 

„Módlcie się sercem, dzieciaczki i nie traćcie nadziei, ponieważ Bóg kocha Swoje stworzenia. On pragnie was zbawić, jednego po drugim, przysyłając mnie tutaj. Zapraszam was na drogę świętości” (25.03.03)

 

 


Archiwum wiadomości 
 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm