Wspólnota Królowej Pokoju

przy PARAFII pw. MACIERZYŃSTWA NMP w ZBĄSZYNKU

Orędzie, 25. grudnia 2015 „Drogie dzieci! Również dziś niosę wam swego Syna Jezusa i obejmując [Go] daję wam Jego pokój i pragnienie Nieba. Modlę się z wami o pokój i wzywam was, abyście byli pokojem. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławiństwem pokoju. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Nasza Wspólnota

Orędzia Matki Bożej Medziugorju Apostolat Margaretka Czytania na każdy dzień Linki Kontakt

Strona Parafii |Główna | Świadectwa | Pielgrzymki | Program modlitewny | Maryja | Widzący | Wiadomości | Figury Matki BożejHistoria |

 

Bulletin 210

MEDZIUGORJE, 26. maja 2005 r.

 

 

 

Drogie dzieci! Ponownie wzywam was, abyście w pokorze żyli moimi orędziami. W szczególny sposób świadczcie o nich teraz, gdy zbliżamy się do rocznicy moich objawień. Dziatki, bądźcie znakiem dla tych, którzy są daleko od Boga i Jego miłości. Jestem z wami i wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

 25. maja 2005r.

 

 

 

NIE BÓJCIE SIĘ!

 

W Piśmie Świętym 365 razy, w różnych sytuacjach napisane jest: „Nie bójcie się!”  Jezus jako Bóg i człowiek przenika głęboko w rzeczywistość naszego istnienia. On wie jak  łatwo jest nas zranić, jacy jesteśmy niespokojni, przestraszeni, zrozpaczeni. Słowa Jezusa nie są tanim i fałszywym pocieszeniem, ale z nich rodzi się nadzieja w naszej rozpaczy. Strach wkracza dziś główną bramą do świata, do każdego człowieka. Każdy czegoś się boi. Boimy się o dzieci, boimy się rodziców, nauczyciela, szkoły, prawa, małżeństwa, porodu, śmierci… Boimy się też i Boga, choć jak powiedział Jezus nie przyszedł by osądzić, ale by zbawić świat. Strach nie jest stanem chorobowym, ale jest nieprzyjacielem człowieka. Matka Boża bała się w chwili Zwiastowania Anielskiego, gdy uciekała do Egiptu, podczas poszukiwania zaginionego syna, w chwili męki Jezusowej…

Co można uczynić przeciw lękowi? Po pierwsze, najważniejsze jest, by głęboko wierzyć, że nic mi się nie może stać o ile wszystko składam w Bożych rękach i wraz z psalmistą żyję przesłaniem: „Bo nawet gdybym miał przejść przez dolinę śmierci, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną!” Maryja, na przykład, uwolniła się od lęku do końca godząc się z wolą Bożą. Tak samo jest ważne, by człowiek był świadomy swego lęku i by to przyznał. Lęk nie jest znakiem porażki i upadku. Nie można strachu negować i spychać na bok. Kardynał Döpfner napisał: „Dopiero kiedy przyznamy się w sobie do ciemności, zostanie nam podarowany krok do światła.”

Dziecko, kiedy się boi, biegnie w objęcia mamy. Szuka ochrony i pewności. Nie jest też niczym niezwykłym, że biegniemy w objęcia Matki Niebieskiej. Matka Maryja daje pewność i ochronę dzieciom na całym świecie. Dlatego nie powinien zaskakiwać nas fakt, że sanktuaria Matki Bożej są pełne. Ludzie przyjeżdżają tam, gdzie czują się akceptowani i kochani. Człowiek lęku i rozpaczy szuka Boga, a dla takich ludzi drzwi do Boga stoją otworem. Dlatego ziemski pokój może dać jedynie Bóg. W Psalmie 62 śpiewamy: „Jedynie w Bogu, pokój, duszo moja”. Matka Boża Królowa Pokoju często mówi o pokoju. Ona wie, że pokoju nie może nam dać świat, w którym żyjemy. Ona w istocie zwraca uwagę na słowa Jezusa: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję… Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14, 27). Stach nie zniknie sam przez się. Strach należy przezwyciężyć zaufaniem do Boga, który wszelkie niepokoje może przemienić w radość i wieczną pewność.

 

o. Mario Knezović OFM

 

  W I A D O M O Ś C I

 

LICZBA KOMUNIKANTÓW I KONCELEBRANSÓW

W kwietniu w parafii Medziugorje udzielono 93 000 Komunii św., a Msze św. koncelebrowane były przez 1965 księży z kraju i z zagranicy.

W kwietniu w Medziugorju przebywały grupy pielgrzymów z: Austrii, Włoch, Słowenii, USA, Niemiec, Włoch, Luksemburga, Korei, Szwajcarii, Francji, Brazylii, Polski, Belgii, Indonezji, Czech, Egiptu, Argentyny, Rumunii, Kanady, Australii, Libanu, Anglii, Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji.

 

XVI MIĘDZYNARODOWE MODLITEWNE SPOTKANIE MŁODZIEŻY

XVI Międzynarodowe Modlitewne Spotkanie Młodzieży w Medziugorju odbędzie się w dniach od 1 do 6 sierpnia 2005 r. Temat spotkania Przybyliśmy oddać mu pokłon (Mt 2, 2) pozostaje w zgodzie z rokiem Eucharystii i Światowym Dniem Młodzieży, który w połowie sierpnia zgromadzi wokół Ojca Świętego w Kolonii setki tysięcy młodych ludzi.

 

ADORACJA W PRZEDDZIEŃ WYBORU NOWEGO PAPIEŻA I W INTENCJI PAPIEŻA BENEDYKTA XVI

W sobotę 16 kwietnia, w przeddzień konklawe, w Medziugorju sobotnia godzinna adoracja została przedłużona. Szczególnie modlono się w intencji kardynałów i o wybór nowego Papieża. W nocy z 25 na 26 kwietnia w kościele parafialnym św. Jakuba była całonocna adoracja w ciszy w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI.

 

SIOSTRY FRANCISZKANKI – SIEDEMDZIESIĄT LAT W PARAFII MEDZIUGORJE

W niedzielę 17 kwietnia 2005 r. uroczysta Msza św., której przewodniczył o. Branko Radoš OFM w koncelebrze dziewiętnastu kapłanów, wśród których był prowincjał hercegowiński o. Slavko Soldo OFM, zaznaczyła 70 rocznicę obecności i pracy sióstr franciszkanek w parafii Medziugorje (1935-2005). Po Mszy św. w salce parafialnej odbyła się akademia z tej okazji.

 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA ORAZ I KOMUNIA ŚW. W MEDZIUGORJU

W niedzielę 24 kwietnia 2005 r. 93 dzieci z parafii Medziugorje przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił im JE Ratko Perić biskup miejsca. Liturgia zaczęła się od procesji i uroczystego wejścia do kościoła biskupa, księży i kandydatów. Biskupa, dzieci i wiernych powitał proboszcz o. Branko Radoš OFM.

1 maja 2004 r. 76 dzieci z parafii Medziugorje przyjęło sakrament I Komunii św. w kościele parafialnym św. Jakuba. Mszy św. przewodniczył o. Ljubo Kurtović wraz o. Brankiem Radošem i o. Petrem Vlašićem. Dzień wcześniej dzieci po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu pojednania. Uroczystość ubogacił występ chóru dziecięcego Gołąbki Pokoju prowadzonego przez s. Slavicę Kožul. W dniu bierzmowania i I Komunii św. w naszej parafii zawsze panuje wyjątkowa atmosfera. Tak było też w tym roku do uroczystości dzieci i rodziców przyłączyło się również wielu pielgrzymów z kraju i z zagranicy.

 

SEMINARZYŚCI FRANCISZKAŃSCY W MEDZIUGORJU

8 maja w Medziugorju przebywała grupa seminarzystów franciszkańskich z prowincji Bośnia Srebrena z Sarajewa. Ich śpiew i gra na tamburach ubogaciły wieczorną Mszę św., której przewodniczył o. dr Miron Sikirić OFM. Po Mszy św. seminarzyści dali krótki koncert muzyki religijnej, który spotkał się z wielkim uznaniem obecnych w kościele pielgrzymów. Koncert prowadzili o. dr Slavko Topić i maestro Pero Čubić.

 
MARATON: MEDZIUGORJE - BLEIBURG

 Z okazji 60 rocznicy tragedii Bleiburskiej, którą obchodzono w sobotę 14 maja 2005 r. na Bleiburskim Polu (Austria) Honorowy Pluton Bleiburski w koordynacji z Klubem Chorwatów wracających z wygnania zorganizował 650 km maraton z Medziugorja do Bleiburga. Maratończyk z Mostaru Aleksandar Aco Golo wyruszył na ten ultramaraton 7 maja 2005 r. sprzed kościoła w Medziugorju. Maratończyka pożegnano modlitwą i błogosławieństwem, którego udzielił o. Mario Knezović OFM. Pielgrzymowi pokoju podarowano różaniec, który wisząc na szyi towarzyszył mu będzie w czasie długiej drogi.

 
PREMIERA FILMU „MEDZIUGORSKIE ŚWIATŁA”

14 maja w Medziugorju zaprezentowano film Medziugorskie światła. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Maro Jović, zdjęcia wykonał Mato Kristović, montaż Boris Jović z Dubrownika. W filmie udział wzięli wizjonerzy, medziugorscy franciszkanie, księża z kraju i całego świata, pielgrzymi oraz osoby, które nawróciły się w Medziugorju.

 
MODLITEWNE SPOTKANIE CHIŃCZYKÓW

Od 13 do 15 maja w Medziugorju trwało II Spotkanie Chińczyków w Medziugorju. Wspólnota modlitewna licząca ponad 200 Chińczyków poświęcona została Matce Bożej Królowej Pokoju. W tym spotkaniu udział wzięli Chińczycy z Ameryki Północnej, Hong Kongu, Tajwanu, Mauritiusa, Wysp Karaibskich oraz Chin – powiedział nam ks. Peter Chin ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela z Toronto. Intencją modlitw w Medziugorju była prośba o wolność wyznaniową w Chinach, gdzie Kościół nie może działać.

 

LETNI PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Od 1 maja w sanktuarium Królowej Pokoju w Medziugorju obowiązuje letni porządek nabożeństw. Modlitwa różańcowa w kościele parafialnym rozpoczyna się o 18.00, Msza św. o 19.00 po czym następuje poświęcenie dewocjonaliów i modlitwa o uzdrowienie oraz trzecia część różańca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w czwartki po wieczornej Mszy św. oraz w środy i w soboty od 22.00 do 23.00. Adoracja Krzyża Pańskiego w piątki po wieczornej Mszy św.

Modlitwa różańcowa na Górze Objawień w niedzielę o 16.00, a Droga Krzyżowa na Križevacu w piątki o 16.00. Spowiedź św. codziennie w czasie trwania modlitw wieczornych.

 

XIII MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE OSÓB PROWADZĄCYCH MEDZIUGORSKIE CENTRA POKOJU ORAZ GRUPY MODLITEWNE, PIELGRZYMKOWE I CHARYTATYWNE

                Trzynaste Międzynarodowe Spotkanie Osób Prowadzących Medziugorskie Centra Pokoju oraz Grupy Modlitewne, Pielgrzymkowe i Charytatywne odbędzie się w Medziugorju w dniach od 5 do 9 marca 2005 r. Tematem spotkania jest: «I będziecie moimi świadkami (…) aż po krańce ziemi» (Dz 1, 8)

 

Niedziela, 6 marca 2005

14.00    – Rejestracja uczestników

17.00    - Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba

 

Poniedziałek, 7 marca 2005

9.00     – Adoracja Najświętszego Sakramentu

9.30     – Wykład, rozmowa: o. dr Ante Vučković

10.30    – Przerwa

11.00  – Spotkanie i rozmowa z wykładowcą

15.00    – Spotkanie z franciszkanami

17.00    – Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba

 

Wtorek, 8 marca 2005

9.00     – Adoracja Najświętszego Sakramentu

9.30     – Wykład, rozmowa: o. Mario Kniezović OFM

10.15    – Przerwa

10.45  – Spotkanie, rozmowy i wymiana doświadczeń przewodników

11.30    – Akcje humanitarne związane z objawieniami medziugorskimi, o. Ivan Landeka OFM.

Rozmowa z wykładowcą na temat akcji humanitarnych

15.00    – Wspólne wyjście na Górę Objawień

17.00    – Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba

20.30    – Spotkanie z proboszczem

 

Środa, 8 marca 2005

Dzień skupienia: o. Jozo Zovko OFM, o. Ljubo Kurtović OFM

9.00     – Modlitwa, wykład, rozmowa…

12.00    – Wspólny obiad (chleb i woda)

14.00    – Wspólne wyjście na Križevac

17.00    – Modlitwy wieczorne w kościele św. Jakuba

21.00    – 22.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Czwartek, 9 marca 2005

9.00     – Adoracja Najświętszego Sakramentu

9.30     – Wymiana doświadczeń

11.00    – Msza św.

...        Wspólny obiad

 

 Wykładowcami tegorocznego spotkania będą:

          

o. dr Ante Vučković OFM, ur. w 1958 r. w Sinju. Jest członkiem franciszkańskiej prowincji Najświętszego Odkupiciela. Seminarium i gimnazjum klasyczne ukończył w Sinju. Studia teologiczne - w Makarskiej i w Zagrzebiu. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1983 r. Studia podyplomowe z filozofii ukończył w Monachium i Rzymie. Wykładał filozofię na Uniwersytecie Papieskim Antonianum w Rzymie i na Wydziale Teologii w Makarskiej. Jest docentem Teologii Uniwersytetu w Splicie. Prowadzi rekolekcje, seminaria. Wydał kilka książek o tematyce duchowej. Współpracuje z czasopismami fachowymi i popularnymi.

o. Mario Knezović OFM, ur. w 1973 r. w Posušju. Do seminarium uczęszczał w Dubrowniku, Visoko i Sinju. Do zakonu franciszkańskiego wstąpił w 1993 r. studia teologiczno-filozoficzne ukończył w Zagrzebiu w 1999 r. Święcenia diakonatu otrzymał w 1999 r. w Detroit (Troy, USA), a kapłańskie w Chicago (USA) w 2000 r. Rok diakonatu spędził w Nowym Jorku. Przez rok pracował w kościele św. Piotra i Pawła w Mostarze. W czasie studiów w Zagrzebiu zajmował się redakcją gazety studenckiej. Od 2000 do 2004 r. był sekretarzem Konferencji wyższych zwierzchników zakonnych Bośni i Hercegowiny. Obecnie jest dyrektorem ICMM i redaktorem naczelnym Radia „Mir” Medziugorje, współpracującym z mediami w kraju i na całym świecie.

Trzynaste Międzynarodowe Spotkanie dla Osób Prowadzących Centra Pokoju
i Medziugorskie Grupy Modlitewne, Pielgrzymkowe i Charytatywne odbędzie się w sali spotkań w Medziugorju w dniach od 5 do 9 marca 2006 r. Liczba miejsc jest ograniczona, a z roku na rok grono uczestników jest coraz to większe. Dlatego prosimy Państwa, aby jak najszybciej, a najpóźniej do końca listopada 2005 r. zgłosić swój udział w spotkaniu. Zgłoszenia można dokonać pod numerem faxu + 387 36 651 999 (za Mariju Dugandžić) albo poprzez e-mail: seminar.marija@medjugorje.hr . Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne dla wszystkich grup językowych. Cena wynosi 60 euro za osobę. W cenę wliczone zostały wszystkie koszty organizacyjne spotkania (wykładowcy, tłumaczenie tekstów, tłumaczenie symultaniczne oraz wspólny obiad w ostatni dzień). Po zapłaceniu ww. kwoty na początku spotkania każdy z uczestników otrzyma akredytację, która umożliwi wzięcie udziału w pracach seminarium. Zakwaterowanie w Medziugorju każdy organizuje sobie na własną rękę. Wierzymy, że nie sprawi to problemu, ponieważ od wielu lat przyjeżdżacie Państwo do Medziugorja i macie tu znajomych i przyjaciół. Należy zabrać ze sobą radio ze słuchawkami, aby móc słuchać tłumaczenia symultanicznego.

Już teraz cieszymy się, że ponownie się spotkamy!

 

REKOLEKCJE POSTU, MODLITWY I MILCZENIA

           Rekolekcje prowadzi: o. Ljubo Kurtović OFM.

Terminy rekolekcji podano z podziałem na języki, uwzględniono adresy i telefony organizatorów:

 

POLSKI

*              27. 6. – 2. 7. 2005

Kontakt: Joanna Podmokły, tel. ++48 12 647 86 23, ++ 48 691 316 276

e-mail: annavoig@interia.pl 

*            10. – 16. 9. 2005

Kontakt: Teresa Zając, tel. ++ 48 58 346 45 00, ++ 48 607 099 130

e-mail: biuro@pokoj.net.pl

 

CHORWACKI

*          17. – 23. 7. 2005

*           7. – 13. 8. 2005

*           4. – 10. 12. 2005

Kontakt: Marija Dugandžić

tel/fax: 00387 36 651 999; e-mail: seminar.marija@medjugorje.hr

 

ANGIELSKI

*               17. - 22. 4. 2006

Kontakt: Marija Dugandžić

tel/fax: 00387 36 651 999; e-mail: seminar.marija@medjugorje.hr

 

WŁOSKI

*                 27. 11. – 3. 12. 2005

Kontakt: Marisa: +39/046192417

               Anna: +39/0833551281

 

FRANCUSKI

*                 10. – 16. 7. 2005

*                 12. – 18. 11. 2005

*            19. – 25. 3. 2006

*              9. – 16. 7. 2006

*              8. – 14. 11. 2006

Kontakt: Marie Source de Vie (Jean Raymond, Beatrice)

e-mail: marie.source.vie@wanadoo.fr

 

NIEMIECKI

*              9. – 16. 10. 2005

Kontakt: Matilda Holtman, tel.++49 2574 1675

*            18. – 24. 11. 2005

Kontakt: Franz Gollovich: tel.++43 3114 5150;

e-mail: fragollo.reisen@aon.at)

*            12. – 16. 12. 2005

Kontakt: Martha Horak, tel. ++ 43 662 436 155; fax: ++ 43 662 430818)

*            18. – 25. 11. 2006

Kontakt: (Franz Gollovich: tel.++43 3114 5150;

e-mail: fragollo.reisen@aon.at)

 

CZESKI

Kontakt: František Mraček

Tel. ++420 222 32 46 17

e-mail: centrum@verite.cz

 

SŁOWACKI

*               2. 10. – 7. 10. 2005

Kontakt: Onrej Valentín  kristoftour@post.sk

tel.00421 2 63824872, 00421 903 288 628

 

*               17. 9. – 22. 9. 2006

Kontakt: Terézia Gažiová terezia.gaziova@tel.net.ba

tel.fax : 00387 36 650 004

 

ROSYJSKI

*               7. 5. – 13. 5. 2006

Kontakt: Elena Alexandrova  arrial2000@mail.ru

tel.fax: 007 095 152 99 48, 0079104731902


 

LITWA/ŁOTWA

*         18. 10. – 23. 10. 2005.

*         1. 10. – 6. 10. 2006.

Kontakt: Danute Totoraitité terese333@freemail.lt tel.: 00 3705234 330

         Zinaida Lapsa: zinaida@eriga.lv   tel. mob: 00371 8318855, 003719139702

 

UKRAINA

*               26. 3. – 31. 3. 2006.

Kontakt: Terézia Gažiová terezia.gaziova@tel.net.ba

tel.fax : 00387 36 650 004

10 maja 2005

Drogie Dzieci Medjugorja!

Niech będzie pochwalony Jezus i Maryja!

 

1. Rankiem 2 maja w namiocie Cenacolo Mirjana miała comiesięczne objawienie. Oto orędzie, jakie nam przekazała w imieniu Gospy: „Drogie dzieci, jestem z wami po to, żeby was wszystkie zabrać do mojego Syna. Wszystkie pragnę was doprowadzić do zbawienia. Idźcie za mną, ponieważ tylko w ten sposób będziecie mogły znaleźć prawdziwy pokój i szczęście! Moje drogie dzieci, chodźcie ze mną!”

Pewnego dnia jakiś ksiądz powiedział do mnie: „Gdy rano wyciągasz z kieszeni różaniec, zaczynaj go mówiąc, że faktycznie chwytasz dłoń Matki Bożej! I trzymaj się jej każdego dnia!” Wydaje mi się, że Papież Totus Tubus zostawił nam piękny tego przykład i to z jakim owocem! To ostatnie orędzie przypomina mi, jak kiedy indziej Mirjana powiedziała, że Gospa zachęcała nas, żebyśmy dali Jej swe ręce. Zwróćcie uwagę na liczbę mnogą: nie tylko jedną rękę, lecz dwie! Gdy są zabrane dwie ręce, trudniej jest nam ciągnąć w innym kierunku! Gospa wie, dlaczego o nie prosi…

 

2. Jaka to radość razem przygotowywać się do Zesłania Ducha Świętego! Wydarzenia ubiegłego miesiąca są na miarę wielkiego Zesłania Ducha Świętego dla całego świata! Nigdy na poziomie światowym nie widzieliśmy takiej demonstracji miłości i podziwu dla Bożego człowieka! I w tym samym strumieniu łaski Duch Święty dał nam Papieża Benedykta XVI, papieża, który przedłuża światu pontyfikat Jana Pawła II. Muszę wyznać, że gdy ogłoszono jego wybór, z pewnością spodziewałam się znaleźć w nim bardzo silnego papieża, który będzie głosił i chronił prawdziwą wiarę katolicką; a ujrzałam tylko kardynała Ratzingera jako zdolnego człowieka i błyskotliwego teologa… Wtedy jeszcze nie znałam jego niewiarygodnej wspaniałości!! Jaka to radość odkrywać od pierwszych chwil jego pontyfikatu, że jest zachwycającym człowiekiem serca – pokornym Bożym pasterzem napełnionym łaską. Gdy jeszcze opłakiwaliśmy Jana Pawła II, ten dobry pasterz mógł przekonać do siebie nasze serca i napełnić je nadzieją! Poza tym, niby to nic takiego, ale zwróćcie uwagę, że nowo wybrany Papież pojawił się na balkonie w tej szczególnej chwili codziennego objawienia Gospy, o godz. 18.40.

Wielu pyta nas o stanowisko Papieża Benedykta XVI w sprawie Medjugorja. Nie chcę odpowiadać na to pytanie, nie dając możliwości naszemu nowemu Papieżowi, żeby nabrał oddechu i wyraził, co jako pasterz sam sądzi o tej sprawie. Jednakże wiem, że podczas braterskiej rozmowy, kardynał Schönborn powiedział kardynałowi Ratzingerowi, że gdyby zamknięto Medjugorje, on musiałby także zamknąć seminarium w Wiedniu, ponieważ większość kandydatów otrzymała powołanie do kapłaństwa dzięki Medjugorju. Na to kardynał Ratzinger odparł: „Zamknięcie Medjugorja nawet nie wchodzi w grę!”

Jak my możemy najlepiej pomóc Królowej Pokoju w postępie Jej planów w Rzymie? Przez pokorne życie Jej orędziami, jakie Ona daje oraz świadczenie pięknym życiem w Chrystusie i dla Chrystusa. A resztą pozwólmy zająć się Jej! Sądzę, że uznanie Medjugorja przyjdzie raczej z góry za interwencją Nieba niż dzięki już wytartym ludzkim zabiegom! Istnieje niebezpieczeństwo, że pogmatwamy plany Maryi chcąc wypełniać nasze własne. Bez wątpienia nowy Papież będzie zwracał uwagę na jakość naszego życia w Chrystusie, w Kościele.

 

3. Od kiedy Jan Paweł II odszedł do Niebieskiego Ojca vox populi (głos ludu) wołał z mocą: „Santo subito!” (Święty natychmiast!) Jeśli Kościół bierze pod uwagę ten szczególny, potężny głos ludu, pozwólmy, żeby brzmiał nadal! Wystarczy, że wyślecie do Rzymu maila, podpisanego przez jedną lub kilka osób. Wyślijcie tego maila do: benoitXVI@vatican.va.

 

4. Po raz pierwszy w Medjugorju! Jako kontynuacja orędzia z 25 kwietnia w kościele św. Jakuba był wystawiony Najświętszy Sakrament i pielgrzymi mogli w ciszy adorować Pana przez całą noc aż do godziny 7-ej następnego ranka. Tej nocy wielu pielgrzymów – w większości to byli młodzi ludzie - pozostało na adoracji w kościele, ukazując w ten sposób swoje pragnienie bycia bliżej Chrystusa żyjącego w Eucharystii. Wydaje się, że ta praktyka będzie kontynuowana w przyszłości. Każdego miesiąca w nocy z 25-ego aż do godziny 7-ej 26-ego będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

5. 13 maja Dzieci Medjugorja będą radośnie czciły świętego na ten rok, Matkę Bożą z Fatimy! Pewna moja przyjaciółka z Fatimy właśnie przywiozła coś, co bardzo mnie zainteresowało. Po rozmowie z Matką Bożą (patrz PS.1.), siostra Łucja zanotowała w swoich wspomnieniach rewelację, która dotyczy powołania Jana Pawła II i która sprawi, że pokochamy go jeszcze bardziej.

Matka Boża powiedziała do siostry Łucji, że przyjdzie po nią albo w pierwszą sobotę miesiąca, albo 13-ego dnia miesiąca. Rzeczywiście Maryja przyszła po Łucję 13 lutego. Matka Boża także wyraźnie powiedziała Łucji, że krótko po śmierci Łucji przyjdzie także po Ojca Świętego. I tak rzeczywiście się stało! Jan Paweł II opuścił ten świat około siedmiu tygodni po siostrze Łucji. Poza Portugalią ten fakt jest ciągle mało znany, lecz wart jest podkreślenia. Istotnie, wydobywa on na powierzchnię Bożą nić, jaka złączyła te piękne dusze i do jakiego stopnia ich powołania zostały wzajemnie powiązane w planach Maryi dla świata. Jan Paweł II po zamachu na jego życie na Placu św. Piotra 13 maja 1981 r. stał się „papieżem fatimskim”, „papieżem zwycięstwa Maryi”, a jest także „papieżem Miłosierdzia Bożego”. Jakie to piękne! Jaka to dla nas radość, gdy otrzymujemy z Nieba takie znaki! One dodają odwagi i pocieszają nas na kamienistej drodze tego życia. Przypominają nam, że niezależnie od tego, co planują moce ciemności, nasza Niebieska Matka jest naprawdę Królową świata, ma wszystko pod kontrolą i wypełnia swój plan! Każde wypowiedziane wobec Niej „TAK”, czy to w ukryciu, czy publicznie, jest nieskończenie cenne dla nadchodzącego zwycięstwa Jej Niepokalanego Serca.

Tak, najdroższa Gospo, idziemy za Tobą całym swym sercem! Tak, chcemy z Tobą iść i znaleźć prawdziwy pokój i szczęście!

Siostra Emmanuel +

 

PS.1. Dla siostry Łucji objawienia Matki Bożej trwały podczas całego jej życia w zakonie karmelitanek. Matka Boża często przychodziła i rozmawiała z nią o tym, co czyni w świecie.

PS.2. Następny list będzie wysłany 10 czerwca. Dziękuję za to, że wiernie zanosicie nas w swych modlitwach podczas naszej misji we Włoszech, Kanadzie i USA od 11 do 30 maja!

PS.3. Niezwykłą Ostatnią Wolę i Testament Jana Pawła II znajdziecie w internecie na stronie www.vatican.va.

 

Na stronie tej zamieszczono materiały z strony Chorwackiej Ojców Franciszkanów http://medjugorje.hr.nt4.ims.hr/Main.aspx?mv=6&qp=MToxOjE= i  źródło “Enfants de Medjugorje” (“Dzieci Medjugorja”), www.childrenofmedjugorje.com

 

Archiwum wiadomości 

 

Zbąszynek 2002-2004

Telefon

0 (prefix) 68 384 99 29

Fax

-------------------

Poczta elektroniczna

Informacje ogólne:

 mjundzill@poczta.onet.pl , jurdan50@poczta.fm